Dwie osoby uzywajace laptopa

21 kwietnia, 2020

Jak założyć własną stronę internetową?

Nurtuje Cię kwestia założenia własnej strony internetowej? Potrzebujesz wizytówki swojej działalności w sieci, a może chcesz dzielić się doświadczeniem z wybranej branży na internetowym blogu? Dowiedz się więcej na temat tworzenia strony internetowej opartej o najpopularniejszy system zarządzania treścią jakim jest WordPress!

Własna strona internetowa

Na samym początku warto odpowiedzieć sobie na poniższe pytania:

  • Jakie będzie przeznaczenie mojej strony? (Blog, strona firmowa czy też prywatna wizytówka),
  • Jakim budżetem dysponuję dla wykonania takiego projektu?
  • Planuję zlecić projekt agencji czy wykonać go samodzielnie?
  • Jak bardzo rozbudowany będzie to projekt?
  • Ma być to projekt ,,szyty na miarę”, czy może rozwiązanie prostsze, polegające na dostosowaniu konkretnego szablonu?

Określając przeznaczenie swojej strony, łatwiej będzie Ci znaleźć w sieci potencjalną konkurencję oraz poznać jej mocne i słabe strony. Grunt to uczyć się na błędach, również cudzych błędach! To właśnie na stronie internetowej, potencjalny klient pierwszy raz odbywa spotkanie, na którym poznaje Twoją firmę i jej ofertę. Jeżeli pierwsze wrażenie wypadnie dobrze, jest szansa na to, że klient zapamięta nazwę Twojej domeny, logo firmy i w przyszłości wróci na Twoją stronę. Jeżeli zależy Ci na tym, aby być lepszym od konkurencji, Twoja strona na WordPress musi być zrobiona z pomysłem. Co to znaczy? Przede wszystkim musi posiadać swój oryginalny design oraz brak powielających się treści w innych miejscach w sieci. W tej kwestii z pomocą przychodzą nam rozwiązania dedykowane, czyli projekty tworzone typowo pod potrzeby klienta.
Idąc w drugą stronę, możemy skorzystać z rozwiązań gotowych, czyli szablonów. Jest to rozwiązanie przeznaczone dla osób lub firm dysponujących mniejszym budżetem, nie koniecznie gorsze. Bardzo często zależy nam, aby własna strona internetowa była prosta, zawierała jedynie najistotniejsze treści oraz schludny wygląd. Wielu uważa, że piękno tkwi w prostocie – wówczas szablon jest naprawdę dobrym rozwiązaniem.

Osoba programująca na laptopiehttps://www.freepik.com/

Projekt dedykowany czy zakup szablonu?

Jest to temat naprawdę obszerny, zależny właściwie jedynie od potrzeb i budżetu klienta. Jak już wyżej wspomniałem oba te rozwiązania mają swoich zwolenników.
Projekt dostosowany do wizji klienta teoretycznie wydaje się być bardziej rozsądny, cena takiego projektu jest adekwatna do jakości, dostajemy coś czego oczekujemy. Wybieramy spośród szerokiej gamy funkcjonalności czy też dostosowań graficznych. Posiadając własny, oryginalny projekt możemy stawić czoła konkurencji.
Sprawa wygląda nieco inaczej w przypadku zakupu szablonu. Co prawda zaoszczędzimy pewną sumę pieniężną jednak może okazać się, że stron podobnych do naszej w internecie istnieje już wiele lub szablon, który zakupiliśmy wymaga większego nakładu pracy ponieważ przydałoby się coś w nim zmienić, coś dostosować lub całkowicie usunąć. Wówczas okaże się, że próba zaoszczędzenia środków i czasu niekoniecznie nam wyszła.
Więcej informacji nt. sporu pomiędzy „dedykiem” a szablonem, znajdziecie w wyżej podlinkowanych artykułach. Zapraszam!

Mężczyzna i ilustracja żarówki

Wykonanie strony samodzielnie czy zlecenie tego agencji?

Za stworzenie strony internetowej możemy zabrać się samodzielnie, lub zlecić to doświadczonej agencji. Naturalnie tak jak przy każdej decyzji, w grę wchodzi czas, budżet oraz jakość usługi. Pomimo, że w dzisiejszych czasach zrobienie strony internetowej nie niesie za sobą większych trudności, to należy pamiętać o tym, że strona będzie naszą internetową wizytówką. Warto więc zadbać o to, aby wyglądała profesjonalnie.

Agencja

Decydując się na podjęcie współpracy z agencją interaktywną należy wziąć pod uwagę fakt, że rozwiązanie to nie będzie należało do najtańszych. Jest to opcja przeznaczona dla klientów myślących o profesjonalnym web-designie oraz tych, którzy chcą czerpać korzyści ze swojego udanego projektu. Jeżeli coś ma być zrobione profesjonalnie, niestety powinniśmy odrzucić oferty najtańszych wykonawców. Doświadczenie we współpracy z klientami pozwala nam stwierdzić, że takie rozwiązania niosą za sobą konsekwencje w przyszłości. Projekty wykonane „po taniości” wymagają wprowadzenia wielu poprawek, usprawnień oraz zmian, co będzie dla nas kosztowne oraz pochłonie znacznie więcej czasu. Powierzając wykonanie strony specjalistom i przedstawiając im własną wizję projektu, możemy liczyć na to, że zostanie on w pełni odwzorowany. Specjaliści w dziedzinie projektowania stron internetowych doradzą nam najlepsze rozwiązania oraz w oparciu o własne doświadczenie i wiedzę, stworzą projekt zgodny z aktualnie panującymi na rynku trendami i wymaganymi przez nas funkcjonalnościami.

Własny projekt strony

Tworząc stronę internetową na WordPress samodzielnie (oczywiście w sytuacji, gdy nie mamy ku temu zaawansowanych umiejętności) co prawda zaoszczędzimy na projekcie, jednak szanse na to, że w pojedynkę stworzymy projekt zdolny obalić z rynku całą konkurencję jest dosyć znikoma. Pracując nad projektem samodzielnie, najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie wybór gotowego szablonu od twórców WordPress, a następnie uzupełnienie go potrzebnymi treściami, by finalnie wdrożyć go na swojej domenie. Co w sytuacji gdy od naszego projektu oczekujemy czegoś więcej niż przerobienia gotowego szablonu graficznego? W tej kwestii zalecamy skorzystanie z usług profesjonalistów w tej dziedzinie. Jeżeli zdecydujesz się powierzyć nam swój projekt wykonamy go z dbałością o szczegóły, a każdą podstronę i mechanizm dopracujemy w najdrobniejszym calu!

Ile kosztuje zaprojektowanie strony internetowej?

Koszt takiego projektu, jak wspomniałem już wcześniej zależy od poziomu jego rozbudowania. Zdecydowanie mniejsze koszty poniesiemy w przypadku zlecenia wykonania strony z szablonu – ceny takich projektów rozpoczynają się od kwoty kilkuset złotych. Jeżeli jednak chcemy, aby strona została utworzona jako w pełni dedykowany projekt, musimy liczyć się z kwotą od kilku, do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jest to oczywiście bardzo skrócona forma wyceny ponieważ składa się na nią ilość podstron zawartych na stronie, konfiguracja wtyczek, wszystkich mechanizmów sterujących stroną i wiele innych.

Podsumowanie

Reasumując, jeżeli zdecydujemy się na stworzenie naszej sieciowej wizytówki możemy zarówno skorzystać z pomocy specjalistów, jak również zrobić to samodzielnie. To jak bardzo rozbudowany jest plan naszej strony, pozwala nam wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie. Zdarzają się sytuacje, w których wystarczy nam nieznaczne przerobienie gotowego rozwiązania dostępnego w internecie. W innych przypadkach potrzebujemy zbudować coś nowego, projekt, który pomoże nam zaistnieć na tle konkurencji oraz przyniesie oczekiwany zysk. Bez względu na to, jakiego wyboru dokonasz, jako doświadczona agencja proponujemy Ci podjęcie współpracy! Czekamy na Twoją wiadomość.

Potrzebujesz więcej informacji?