Pusta kartka papieru

22 lipca, 2020

Projektowanie stron – częste błędy

Tworzenie stron internetowych to proces wymagający sporego nakładu czasowego, precyzji oraz doświadczenia. Głównym założeniem posiadaczy stron internetowych jest chęć przyciągnięcia uwagi klienta, zachęcenia go do podjęcia współpracy bądź dokonania zakupu na sklepie internetowym. W poniższym artykule porozmawiamy o błędach przy tworzeniu stron internetowych, które skutecznie utrudniają nam spełnienie powyższych założeń. Projektowanie stron – częste błędy? Zapraszam!

Słaba czytelność

Na pierwszy plan postawmy słabą czytelność czyli jeden z kluczowych elementów wpływających na to, że nasza własna strona internetowa jest źle odbierana i stosunkowo szybko opuszczana.
Użytkowników szukających w internecie rozwiązania swojego problemu, przyszłego wykonawcy projektu bądź informacji o nowinkach technologicznych z ulubionej dziedziny łączy jedno – chcą oni konkretów. Natłok zbędnych informacji i źle dobrana kolorystyka strony wpływa na to, że odwiedzającym ciężko jest doszukać się konkretnej informacji i bardzo szybko postanawiają oni poszukać odpowiedzi na stronach konkurencyjnych. Trendy w projektowaniu stron internetowych, z upływem czasu ulegają znaczącym zmianom. Jeżeli zlecisz nam wykonanie strony internetowej, zadbamy o to, aby była w pełni dostosowana do aktualnych standardów i doradzimy Ci najlepsze rozwiązania sprzyjające zdobyciu nowych odwiedzających.

Nieaktualne treści

Oferta Twojej firmy dostępna na stronie głównej, blog czy też Twoje dotychczasowe realizacje. Każde z tych treści wymagają regularnych aktualizacji. Jeżeli wprowadzamy do oferty własnej firmy nowe rozwiązania, bądź rezygnujemy z niektórych usług świadczonych wcześniej, warto poinformować o tym odwiedzających. Nieaktualne informacje dostępne na stronie ofertowej wprowadzają w błąd potencjalnego klienta i sprawiają, że prawdopodobnie nie wróci on już na Twoją stronę firmową, ze względu na stracony czas. Sprawa wygląda podobnie w przypadku prowadzenia własnego bloga. Jest to narzędzie, za pomocą którego mamy możliwość komunikowania się z odwiedzającymi. Jeżeli na Twojej stronie, na bieżąco pojawiają się nowe wpisy mogące zainteresować klienta bądź być odpowiedzią na nurtujące go pytania, istnieje duże prawdopodobieństwo, że chętniej będzie on wracał na Twoją stronę, a nawet poleci ją swoim znajomym.

Niski poziom bezpieczeństwa

O wiele ciężej będzie nam zdobyć zaufanie odbiorców, jeżeli wcześniej odpowiednio nie zabezpieczmy strony internetowej. Wdrożenie certyfikatu bezpieczeństwa (SSL), regularna aktualizacja oprogramowania i wszystkich dostępnych na stronie modułów, usuwanie zbędnego przestarzałego oprogramowania, a nawet wybór odpowiedniego hostingu, to kwestie, dla których należy poświęcić szczególną uwagę w procesie zarządzania stroną www.

Baner o cyberbezpieczeństwie

Brak responsywności

Temat poruszany na naszym blogu już tak wiele razy, że stał się on prawdziwym standardem, bez którego prowadzenie własnej strony www w dzisiejszych czasach bardzo mija się z celem.
Brak responsywności w projektowaniu strony czyli brak dostosowania sposobu jej wyświetlania na urządzeniach przenośnych. Jest to o tyle istotna kwestia, że większość użytkowników przeglądających internet w dzisiejszych czasach, korzysta właśnie ze smartfona bądź tabletu.

Podsumowanie

Omówiliśmy kilka najważniejszych błędów w projektowaniu stron internetowych. Mamy nadzieję, że dzięki powyższym wyszczególnieniom, uzyskałeś informacje, mogące pomóc Ci w zarządzaniu własną stroną www tak, aby przynosiło to oczekiwane korzyści.

Potrzebujesz więcej informacji?