Osoba wyjasniajaca pojecie na tablecie

15 lipca, 2020

Strony z szablonami WordPress

Jeżeli zdecydujemy się na wykorzystanie szablonu graficznego dla naszego sklepu bądź strony na WordPress, warto znać dostępne w tym celu witryny, na których możemy takowe znaleźć. Omówmy pokrótce naszym zdaniem najpopularniejsze strony zawierające całą bazę dostępnych szablonów stron internetowych. Strony z szablonami WordPress? Zapraszam!

Znalezienie odpowiedniego szablonu dla własnej strony internetowej zazwyczaj zajmuje trochę czasu i warto zaczerpnąć przy tym opinii specjalistów. Nawet jeżeli koszty samego szablonu są stosunkowo nie duże, to wymaga to od nas poświęcenia czasu oraz funduszy na dostosowanie ich pod kątem własnych wymagań i poprawek tak, aby nasza własna strona www wyglądała nieco bardziej oryginalnie. Absolutnym standardem, który należy brać pod uwagę podczas wyboru szablonu jest jego dostosowanie pod kątem responsywności. W czasach, w których smartfony pozwalają użytkownikom na dostęp do internetu z każdego miejsca, tak my, właściciele stron internetowych powinniśmy umożliwić naszym odwiedzającym komfortowe przeglądanie i użytkowanie strony za pomocą mobile.

Lupa na klawiaturze

Gdzie szukać motywów?

ThemeForest.net

ThemeForest czyli prawdziwy TOP jeżeli chodzi o ranking witryn udostępniających nam biblioteki zawierające szablony dla stron internetowych. Na ThemeForest wybierasz spośród kilkunastu tysięcy szablonów klasy premium, pomimo tego, że może to zająć trochę czasu, na pewno znajdziesz nie jeden motyw spełniający Twoje oczekiwania. Cały portal niestety dostępny jest jedynie w angielskiej wersji językowej, co może być pewnego rodzaju utrudnieniem na drodze do znalezienia motywu. Przy wyborze motywu warto zwrócić uwagę na to, czy jest on dostosowany pod kątem responsywności, jakie dany szablon oferuje możliwości rozbudowy oraz, czy jest kompatybilny z naszą wersją WordPress’a, jakie warunki zawarte są w dostępnej dla kupującego licencji, czy posiada on stałe wsparcie techniczne od twórców i aktualizacje oraz jak dany szablon oceniany jest przez użytkowników.

Template Monster

Portal Template Monster, czyli konkurencja dla wyżej wspomnianego ThemeForest. W przeciwieństwie do poprzednika, Template Monster dostępny jest w polskiej wersji językowej oraz umożliwia nam dokonywanie płatności w złotówkach. Podobnie jak w przypadku ThemeForest, mamy do dyspozycji ogromną bazę szablonów. Pomimo, że dostępność strony w języku polskim, pozwala nam na nieco bardziej intuicyjne rozeznanie w temacie, nadal musimy brać pod uwagę wyżej wspomniane zależności.

Mockup portalu templatemonster.com

SimpleWPThemes

Jest to kolejna platforma, oferująca nam dostęp do szablonów stron internetowych. Z produktów dostępnych w serwisie możemy korzystać na podstawie warunków posiadanej licencji. Przykładowo posiadając licencję typu „Free” możemy wykorzystywać szablony jedynie do użytku niekomercyjnego z zachowaniem praw autorskich. Pomimo, że SimpleWPThemes nie oferuje nam tak rozbudowanej bazy produktów, jak ma to miejsce w przypadku wyżej wspomnianych platform, to przy poszukiwaniu odpowiedniego szablonu warto zapoznać się nie z jedną, a kilkoma ofertami.

Podsumowanie

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wybór odpowiedniego motywu dla strony na WordPress to proces, który może przysporzyć Ci pewnych problemów. Właśnie dlatego możesz liczyć na naszą pomoc w tej kwestii! Wspólnie wybierzemy odpowiedni motyw dla Twojej strony internetowej i dostosujemy go pod kątem Twoich wymagań. Czekamy na Twoją wiadomość!

 

Potrzebujesz więcej informacji?