Strona bezpieczna baner

17 marca, 2018

Strona niebezpieczna – jak pozbyć się komunikatu?

Wkrótce Google Chrome wprowadzi komunikat „strona niebezpieczna„. Mowa tu o witrynach, które będą posiadały formularze logowania, ale nie będą miały certyfikatu SSL. Wówczas pojawi się komunikat o niezabezpieczonym połączeniu, co może skutecznie odstraszyć potencjalnego klienta. Jak temu zaradzić?

1. Jak rozpoznać zabezpieczoną stronę www?

Patrząc na pasek adresu, każdy użytkownik może rozpoznać zabezpieczoną stronę www. Certyfikat SSL (dowiedz się więcej o certyfikacie SSL- przekierowanie na inny artykuł) jest widoczny w postaci odpowiedniego oznaczenia protokołu, czyli przed adresem strony www pojawi się https:

Strona bezpieczna

Natomiast w przypadku stron działających bez certyfikatu będzie http:

Strona niebezpieczna

Do tego należy wspomnieć o tym, że zazwyczaj przy adresach zabezpieczonych stron pojawia się zielona kłódka. Jest to dodatkowy znak, na który warto zwrócić uwagę przy zakładaniu kont lub podawaniu swoich danych. Korzystając z bankowości internetowej można również spotkać się z zielonym paskiem adresu. W taki sposób oznaczany jest certyfikat o wysokim prestiżu, poświadczający o najwyższym stopniu bezpieczeństwa.

2. Co się zmieni?

Do tej pory różnica w oznaczeniu strony zabezpieczonej czy też nie, była dość subtelna i trudna do zauważenia. Teraz ma się to zmienić, ponieważ użytkownikowi pojawi się dodatkowy element informujący o potencjalnym niebezpieczeństwie. Wszystko rozbija się o brak certyfikatu SSL, ponieważ właśnie na taką okoliczność pojawi się stosowna informacja, kiedy użytkownik będzie wpisywał jakiekolwiek informacje (np. wyszukiwarka na stronie).

3. Strona niebezpieczna i jej konsekwencje.

Google Chrome systematycznie eliminuje nieszyfrowane połączenia, ponieważ ma to pomóc w bezpiecznym przesyłaniu danych. Sprawa jest dość poważna, gdyż takie komunikaty w e-commercowym biznesie łatwo mogą odstraszyć klientów co może być samobójstwem w przypadku, gdy na rynku potencjalny klient ma wybór.

4. Połączenie nie jest bezpieczne – co zrobić?

Patrząc na wagę problemu, należy niezwłocznie zacząć działać. Nie warto ryzykować nieznanymi markami, dlatego zainwestuj już dziś w nasz autoryzowany certyfikat SSL. Powierz bezpieczeństwo przesyłania danych właśnie nam, gdyż posiadamy duże doświadczenie w tym temacie. Zadbamy o poprawną instalację certyfikatu na Twojej stronie www, sklepie online, WordPress lub PrestaShop. Gwarantujemy optymalne szyfrowanie danych, aby nie mogły one być zmienione podczas transferu przez osoby trzecie. Niech użytkownicy Twojej witryny mają pewność, że przeglądają wybraną przez siebie stronę, a nie łudząco do niej podobną. Zapoznaj się z naszą ofertą, aby zaimplementować SSL dla Twojej strony internetowej.

Szyfrowanie danych baner

Potrzebujesz więcej informacji?