Bezpieczne polanczenie

17 marca, 2018

Bezpieczne połączenie – certyfikat SSL.

Aby budzić zaufanie u potencjalnych klientów musisz już dziś pomyśleć o bezpiecznym przekazywaniu danych Twojej strony. Umożliwi Ci to certyfikat SSL, który możesz u nas kupić. Dzięki niemu zapobiegniesz pojawieniu się informacji: niebezpieczne połączenie.

1. Co to jest certyfikat SSL?

To narzędzie poświadczające wiarygodność domeny oraz jej właściciela. Gwarantuje bezpieczeństwo danych trakcie ich przesyłania, wykorzystując do tego szyfrowanie kluczem AES. Im klucz certyfikatu jest dłuższy, tym trudniej jest odszyfrować przesyłane dane. Daje pewność zachowania poufności danych i całej komunikacji.

2. Kto potrzebuje certyfikatu SSL?

Certyfikat SSL głównie ma zastosowanie tam, gdzie użytkownicy podają swoje dane. Dlatego też certyfikat jest dedykowany Tobie, jeśli prowadzisz witrynę www, gdzie użytkownicy zakładają konta, bądź też wprowadzają dane osbowe. Oto lista produktów, do których w szczególności polecamy zainstalować powyższy certyfikat:

  • sklepy internetowe, serwisy aukcyjne i inne podobne, które umożliwiają dokonanie płatności przez Internet,
  • strony medyczne, oferujące umawianie wizyt,
  • serwisy szkolne lub uczelniane, posiadające wirtualny dziennik bądź indeks,
  • strony urzędowe pozwalające wypełnianie wniosków i deklaracji
  • strony WWW, oferujące posiadanie swoich profili i kont (ze względu na ochronę prywatnych danych)

3. Inne korzyści certyfikatu SSL.

  • wzmacnia wiarygodność strony WWW
  • zapewnia bezpieczeństwo użytkowników korzystających z witryny
  • pozytywnie wpływa na pozycjonowanie
  • stanowi dodatkową ochronę przed phishingiem
  • buduje zaufanie potencjalnego klienta do sklepu online

3. Czy warto zaopatrzyć się w certyfikat?

Dodatkowe zabezpieczenie strony, bądź sklepu internetowego przyniesie realne korzyści. Użytkownicy, którzy zdecydują się na odwiedzenie witryny na pewno docenią dodatkową ochronę ich danych, które zdecydują się udostępnić. Aby skutecznie rozwijać swoją działalność należy korzystać ze wszelkich narzędzi ułatwiających pozyskanie klienta. Powyżej przedstawiony certyfikat na pewno należy do takowych. Nie jest trudny do wdrożenia, nie stanowi również poważnego obciążenia dla naszej działalności. Towarzyszą mu niemal same plusy. Warto pomyśleć o jego zastosowaniu jak najszybciej. Pamiętajmy, że internet jest pełen konkurencyjnych ofert. Wybicie się ponad segment który reprezentujemy może przynieść same plusy!

Brak certyfikatu SSL może skutecznie odstraszyć klienta, dlatego pomyśl już dziś o instalacji certyfikatu. Kup certyfikat SSL z instalacją.

Potrzebujesz więcej informacji?