Certyfikat SSL pozycjonowanie

22 marca, 2018

Certyfikat SSL – czy wpływa pozytywnie na pozycjonowanie?

Certyfikat SSL to wciąż niewyczerpany temat. W serii artykułów poświęconych powyższemu zabezpieczeniu wyjaśniliśmy już czym jest. Bezpieczeństwo strony internetowej, bądź bezpieczeństwo sklepu internetowego to niezwykle istotne kwestie. Dzięki certyfikatowi klienci będą czuli się bezpieczniej. Czy to jedyne plusy wynikające z posiadania zielonej kłódki przy adresie internetowym?

1. Czy certyfikat SSL wpływa pozytywnie na pozycję strony internetowej w wyszukiwarce?

Zdecydowanie. Każda wyszukiwarka posiada swój indywidualny algorytm pozycjonowania. Istnieje kilka kryteriów, które powtarzają się w niemal każdej z nich. To między innymi szybkość wczytywania strony, dopasowanie do wyszukiwanych słów, oraz bezpieczeństwo. Certyfikat SSL w znaczący sposób wpływa na bezpieczeństwo naszej strony. Szyfrując informacje na niej zawarte utrudnia próby kradzieży danych naszych użytkowników. W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo w sieci to niezwykle istotna kwestia dla większości osób korzystających z internetu. Jeśli użytkownik nie czuje się bezpiecznie – opuszcza daną witrynę. Wyszukiwarki biorą to pod uwagę. Spełniając oczekiwania swoich użytkowników pozycjonują najbezpieczniejsze strony znacznie wyżej od tych niepewnych.

2. Czy faktycznie różnica jest tak wielka?

Zielona kłódka obok naszego adresu internetowego może zdziałać bardzo wiele. Wynajęcie specjalisty SEO, reklamy w internecie, oraz w mediach społecznościowych to niezwykle ważne aspekty decydujące o naszej pozycji w wyszukiwarce. Bezpieczna strona internetowa to jednak najszybszy i najłatwiejszy sposób, aby poprawić swoją pozycję w wyszukiwarkach. Żadna firma oferująca usługi wyszukiwania nie chce być uznana za propagującą niebezpieczne strony internetowe. W dzisiejszych czasach informacje rozchodzą się z zawrotną prędkością. Straty dla wizerunku byłyby zbyt wielkie. Dlatego też, jak wspomniałem we wcześniejszym akapicie – algorytmy wyszukiwarek biorą pod uwagę, czy nasz sklep, bądź strona są bezpieczne dla użytkowników.

Pozycjonowanie stron internetowych to skomplikowany proces, który zależy od wielu czynników. Wysoka pozycja strony internetowej w wyszukiwarce może być jednak kluczowa dla pozyskania nowych klientów, czy użytkowników. Nie zapominajmy o tym i starajmy się wykorzystywać każdą możliwość w celu udoskonalenia naszej strony internetowej. Wyposażenie się w certyfikat SSL to obowiązek każdego posiadacza witryny internetowej z którą wiąże daleko idące plany.

Potrzebujesz więcej informacji?