Kobieta uzywa wyszukiwarki

30 marca, 2018

Czy certyfikaty SSL mogą pomóc jedynie bankom i korporacjom?

Czytając komentarze na forach internetowych dokopałem się do wielu opinii na temat certyfikatu SSL. Wynikało z nich, że certyfikat SSL jest przydatny wyłącznie bankom i korporacjom ze względu na ilość danych, którymi operują, oraz na dużą liczbę użytkowników stron tychże. Jest to mit, który chciałbym dzisiaj obalić.

1. Dlaczego certyfikaty SSL są potrzebne?

Owe certyfikaty gwarantują lepszy poziom zabezpieczeń danych, które powierzają nam nasi klienci, bądź użytkownicy. Bez względu na to, czy jesteśmy wielką korporacją, która operuje danymi milionów ludzi, czy niewielką firmą posiadającą w swojej bazie znacznie mniejszą ilość użytkowników – warto zadbać o ich bezpieczeństwo. Każde dodatkowe zabezpieczenie zostanie docenione, a nasza strona zdobędzie większe zasięgi.

2. Czy certyfikaty SSL są obowiązkowe?

Nie, oczywiście, że nie są. Nieposiadanie certyfikatu wiąże się jednak z kilkoma nieprzyjemnościami. Już niedługo wybrane przeglądarki będą odczytywać strony pozbawione protokołu HTTPS jako niebezpieczne! Będą o tym informować swoich użytkowników, którzy na pewno zastanawią się kilka razy, zanim zdecydują się na wejście na tak oznaczoną witrynę. Spowoduje to zmniejszenie ilości użytkowników, a w konsekwencji mniejsze zyski, a być może nawet straty. Nie ma sensu borykać się z takim problem.

3. Czy pozyskanie takiego certyfikatu jest trudne?

Nie. Istnieje wiele firm, które oferują certyfikaty SSL w korzystnej cenie. Wystarczy się z nimi skontaktować, a oni wyjaśnią nam wszystko. Wkład właściciela strony jest minimalny. Nie ma się czego bać. Pozyskując protokół HTTPS możemy jedynie zyskać. Jeżeli traktujemy naszą stronę internetową jako inwestycję w przyszłość – nie zapominajmy, że każda inwestycja wymaga przemyślanych kroków. Internet zmienia się z każdym dniem. Zabezpieczenia rozwijają się w zawrotnym tempie, co jest odpowiedzią na rosnącą cyber przestępczość. Pamiętaj, że internetowa konkurencja jest ogromna, a bezpieczeństwo jest dla konsumenta niezwykle ważne.

Zachęcamy Was do zapoznania się z naszą ofertą wśród której znajdziecie m.in. tworzenie stron internetowych, tworzenie sklepów www, czy omawiany dzisiaj certyfikat SSL. Jesteśmy profesjonalną firmą, która na pewno spełni Twoje oczekiwania.

Potrzebujesz więcej informacji?