Ilustracja ostrzezenia na komputerze

19 marca, 2018

Certyfikat SSL – dlaczego jego posiadanie jest tak ważne?

Zabezpieczenia stron internetowych ulegają stałemu rozwojowi. Każdy chciałby, aby Jego witryna była bezpieczna. Powodów jest wiele. Z jednej strony dbamy o bezpieczeństwo własne i naszych użytkowników, z drugiej zyskujemy zaufanie wśród odwiedzających naszą stronę internetową. Pokazujemy, że dbamy o zastosowanie wszelkich metod, które skutecznie zapobiegają włamaniom i wyciekom cennych informacji. Dlatego właśnie certyfikat SSL jest tak istotny.

1. Czy certyfikat SSL w realny sposób wpłynie na postrzeganie strony przez użytkowników?

Jak najbardziej, tak. Tuż obok wpisanego adresu wyświetli się zielona kłódka, które zasygnalizuje odwiedzającemu posiadanie przez nas odpowiednich zabezpieczeń. W przeciwnym razie, jeżeli posiadamy formularz logowania, czerwony komunikat o niebezpiecznej stronie spowoduje gwałtowne obniżenie zaufania wobec nas. W dzisiejszym świecie każdy stara się dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci. Niektóre systemy antywirusowe posiadają dodatkowe ostrzeżenia przed stronami niezabezpieczonymi. Jeśli odwiedzający otrzyma dwa ostrzeżenia – bądźmy pewni, że do nas nie zajrzy i prawdopodobnie już nie wróci. Nasza strona zostanie zapamiętana jako niegodna zaufania,

2. Posiadam niewielką stronę – czy certyfikat SSL jest mi potrzebny?

Każda strona posiadająca formularz logowania, która nie posiada certyfikatu SSL zostanie uznana za niebezpieczną. Tym samym z niewielkiej strony nie rozwiniemy się w coś większego. Może dojść do sytuacji, w której stali bywalcy również zrezygnują z dalszych odwiedzin w obawie o bezpieczeństwo swoich danych, czy sprzętu. Miejmy świadomość, że wielkość strony, czy sklepu internetowego nie ma znaczenia. Tworzenie sklepu internetowego, który będzie nowoczesny, a zarazem przyjazny i intuicyjny nie ma sensu, jeżeli cały budżet włożony w wykonanie projektu nie zwróci nam się przez brak zabezpieczeń na stronie. Należy zadbać o każdy aspekt funkcjonowania naszej inwestycji. Wtedy osiągnięcie sukcesu stanie się znacznie łatwiejsze.

3. Gdzie mogę zdobyć certyfikat SSL?

Wystarczy, że skontaktujesz się z nami! nasza oferta obejmuje zabezpieczenie strony internetowej certyfikatem SSL. Jesteśmy profesjonalną firmą, której możesz zaufać. Bezpieczeństwo Twojej witryny jest dla nas priorytetem. Wejdź w zakładkę „Kontakt” i zadbaj o bezpieczeństwo swojej strony już dziś!

Potrzebujesz więcej informacji?