20 powodów dla których warto jest mieć własną stronę na WordPress 1

19 grudnia, 2018

20 powodów, dla których warto jest mieć własną stronę na WordPressie

Prowadzenie firmy jest zadaniem zarówno satysfakcjonującym, jak i wymagającym. Wymaga to dużo czasu, wysiłku oraz ciężkiej pracy. Jednym z ważnych elementów odnoszącego sukcesy biznesu jest dobrze skonstruowana strona internetowa. Biorąc pod uwagę dzisiejsze trendy, jej znaczenie w pozyskiwaniu klientów oraz budowaniu marki jest nie do pominięcia.

Jeśli chodzi o wykorzystanie strony internetowej jako narzędzia promocji, to cały proces może wydawać się bardzo skomplikowany i trudny. Jest przecież wiele możliwych sposobów, na jakie możesz postawić własną stronę internetową. Nie byłoby jednak sensu, gdybyś na własną rękę starał się wypróbować każdy z nich.

Jedną z pierwszych decyzji jest to, w jaki sposób (i za pomocą czego) będzie zbudowana Twoja strona. Może wynajmiesz grupę programistów, którzy od zera stworzą statyczną stronę w HTML? Czy skorzystasz z kreatora Wix? A może platforma WordPress?

Dlaczego warto mieć własną stronę na popularnym CMS-ie, jakim jest WordPress?

W tym wpisie przyjrzymy się właśnie tej ostatniej opcji, czyli temu, czy warto mieć własną stronę na WordPressie.

WordPress to content management system (system zarządzania treścią), który pozwala tworzyć, edytować oraz zarządzać treścią opublikowaną na danej stronie bez konieczności znajomości podstaw programowania.

Wbrew popularnemu przekonaniu, że WordPress jest platformą stworzoną jedynie dla blogerów, omawiany system CMS można wykorzystać do tworzenia stron firmowych, landingów, zawodowych portfolio, czy też sklepów internetowych.

Zobacz choćby, co nam udało się stworzyć:

Tania i gotowa strona WordPress

Link do aukcji oraz poglądu na żywo.

Rozważmy zatem pozostałe korzyści, jakie daje WordPress.

1. WordPress jest darmowy

WordPress to darmowe oprogramowanie, które z łatwością możesz dostosować do własnych potrzeb. Oczywiście w skład prowadzenia strony korzystającej z omawianego systemu trzeba wliczyć także koszty hostingu oraz domeny.

2. WordPress dominuje na rynku CMS-ów

WordPress to król! Według ostatnich danych, 60% wszystkich stron, które zbudowane są na systemach zarządzania treścią, korzysta właśnie z niego. Tym ciekawszy jest fakt, że niemal 30% wszystkich stron internetowych świata (dane na rok 2017 określają ich liczbę na 1 766 926 408) jest zbudowanych na WordPressie!

Powód? WordPress jest po prostu świetny i doskonale spełnia swoją funkcję.

3. Łatwy w użytkowaniu

Możesz zacząć korzystać z WordPressa tak szybko, jak go tylko zainstalujesz. Nie ma potrzeby stosowania zaawansowanej konfiguracji – oczywiście musisz dostosować jego funkcjonalność oraz wygląd do swoich potrzeb, jak i zainstalować przydatne wtyczki. Jednak wiele z niezbędnych elementów, których potrzebujesz do zarządzania swoją stroną, jest na miejscu już od samego początku.

Tak naprawdę możesz od razu kupić tanią i gotową stronę na WordPressie. Tworzenie takich gotowych stron to jedna z naszych specjalizacji.

4. Dobry zarówno do bloga, jak i samej strony

To prawda, że WordPress zaczął jako platforma blogowa, jednak było to lata temu. Po tak długim czasie WordPress rozwinął się do CMS-a z mnóstwem funkcji. Warto dlatego zbudować na nim nie tylko swój firmowy blog, ale i całą stronę.

5. Przyjazny dla SEO

Dzięki temu, że WordPress jest dostosowany do SEO, możesz dzięki niemu uzyskać znacznie więcej ruchu na swojej stronie. Zwykle do prowadzenia strony potrzebna jest bardzo szczegółowa wiedza na temat pozycjonowania stron internetowych, jednak dzięki korzystaniu z tej platformy nie będzie to aż tak konieczne.

WordPress to naprawdę platforma przyjazna dla SEO. Jego kod korzysta z semantycznego znakowania. Obecność takich wtyczek jak Jetpack, All in One SEO, czy Yoast pomogą Ci zoptymalizować swoją stronę oraz treści na niej zawarte.

Niektóre z ważnych elementów dla SEO:

  • Szybkość ładowania – ładowanie strony jest w dużym stopniu zależne od systemu CMS, z jakiego korzystasz. WordPress jest domyślnie dostosowany pod wysokie prędkości.
  • Dobry standard kodowania – możesz sobie tylko wyobrazić, jak bardzo zaawansowany jest kod, jako że jego nowe wersje są publikowane co każdy miesiąc już od 2003 roku.
  • XML Sitemap – dzięki WordPress możesz wygenerować oraz zamieścić sitemapę, z której korzystają silniki wyszukiwania. Pozwala ona rozpoznać im strukturę zawartości Twojej strony.
  • Nawigacja – w WordPressie nawigacja jest bardzo przystępna dzięki rozwijalnym menusom, tagom, kategoriom oraz masą dostępnych widżetów.
  • Optymalizacja obrazów – dodawanie alt tytułów oraz alt tagów zajmuje tylko chwilkę. Ten element nie stanowi dlatego problemu, gdy chcesz zoptymalizować zdjęcia w swoim wpisie.
  • Integracja z mediami społecznościowymi – silniki wyszukiwania preferują strony, które uzyskują dobry ruch z mediów społecznościowych. Z tego względu własną stronę na WordPress możesz łatwo zintegrować z platformami mediów społecznościowych.
  • User experience – WordPress jest w pełni zoptymalizowany do tego, aby działał dobrze na różnych urządzeniach, przeglądarkach oraz systemach. Dostępne szablony WordPress są domyślnie responsywne.

6. Łatwy w konfiguracji

Zaawansowane i liczne pluginy potrafią dać naprawdę mnóstwo funkcji, dlatego nie musisz wynajmować programistów do stworzenia każdej małej rzeczy (możesz za to polecić im się skupić na naprawdę rozbudowanych elementach). Dostępnych jest naprawdę tysiące darmowych pluginów, dzięki którym możesz stworzyć zarówno prosty formularz kontaktowy, jak i zintegrować stronę z funkcjami płatniczymi.

7. Bezpieczny

Popularność WordPressa przyciąga uwagę także hakerów. Jednak znany CMS radzi sobie z tym problemem znakomicie, dzięki jego wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa. Ekipa stojąca za WordPressem nieustannie aktualizuje swój program oraz dodaje nowe pluginy. Oczywiście warto jest zachowywać ostrożność i pobierać wtyczki jedynie z zaufanych źródeł.

8. Przyjazny dla mobile

WordPress jest zoptymalizowany pod urządzenia mobilne, co ma wielkie znaczenie dla każdego biznesu. Większość stron zbudowanych na tym CMS-ie wygląda świetnie nie tylko w wersji komputerowej, ale i mobilnej. Oczywiście, by strona wyglądała dobrze, warto przy tym wybrać profesjonalny szablon WordPress.

9. Dostosowany pod rozwiązania e-commerce

Jako że będziesz korzystał z WordPressa w celu rozwoju swojej firmy, na pewno ucieszą Cię liczne funkcje, dzięki którym będziesz mógł przemienić swoją stronę w pełni funkcjonalny sklep. Dzięki takim pluginom jak WooCommerceWP eCommerce lub Shopp, możesz zacząć sprzedaż w sieci.

10. Liczna społeczność

Jako że platforma ma tak wielu użytkowników, nic w tym dziwnego, że zbudowała się wokół niej liczna społeczność. Ludzie ci są gotowi zapewnić wsparcie, wymieniać się pomysłami oraz czynić WordPress lepszym dla każdego. Oficjalne forum dostępne jest tutaj, a co jakiś czas organizowane są nawet i spotkania społeczności.

11. WordPress jest dojrzały

Omawiany CMS liczy już sobie 15 lat. W ciągu tych lat platforma była testowana, ulepszana i poprawiana na wszelkie możliwe sposoby. Cały ten proces przyczynił się do utworzenia światowej sławy systemu zarządzania treścią.

12. Możesz stworzyć harmonogram publikowania postów

WordPress jest tak wygodny jak to tylko możliwe. Jeżeli musisz opublikować coś natychmiast, masz taką opcję. Jeśli potrzebujesz z drugiej strony wrzucić wpis w inną porę, podczas której będziesz akurat niedostępny, istnieje możliwość ustawienia publikacji treści na określony czas. Dzięki temu możesz zawczasu przygotować swój content, okresy publikacji i już więcej się tym nie przejmować.

13. Z platformy może korzystać wiele osób jednocześnie

Zarządzanie stroną zbudowaną na WordPressie można wygodnie rozdzielić między kilka osób. Poszczególne zadania oraz dostępne funkcje można udostępnić pod konkretne osoby, co na pewno przyczyni się do większej efektywności pracy. WordPress Codex zawiera opis kompletnej listy ról, jakie można przypisać użytkownikom platformy.

14. Nie jesteś związany z jednym dostawcą hostingu

Jeśli będziesz musiał zmienić hosting, gdyż obecny nie jest w stanie poradzić sobie z ruchem albo po prostu masz inne powody, możesz dokonać tej zmiany bez większego problemu. Jest tak, gdyż WordPress działa świetnie na praktycznie każdym serwerze.

15. Reputacja

WordPress cieszy się znakomitą reputacją. Zaufały jej takie marki jak Time.com, Forbes.com czy CNN, jak i wiele organizacji rządowych, których strony założone i prowadzone są właśnie na tej platformie.

16. Skalowalność

Jeśli jesteś wydawcą albo zajmujesz się organizacją eventów, zapewne potrzebujesz więcej niż tylko jedną stronę, aby zarządzać różnymi gałęziami swojego biznesu. Dzięki WordPressowi nie będzie to stanowić problemu. Witryny zbudowane na tej platformie można łatwo kopiować, modyfikować i przenosić, aby w kilka chwil zbudować ich liczne odpowiedniki stosunkowo niskim kosztem.

17. Przystosowanie do wielojęzyczności

Jeśli działasz na rynku polskim oraz zagranicznym, na pewno przyda Ci się strona dostępna w kilku wersjach językowych. Opcje dostępne w WordPress pozwalają w łatwy sposób zarządzać wyglądem i treściami na stronie w kilku językach.

18. WordPress obsługuje wiele typów mediów

WordPress to nie tylko treści pisane. Wbudowane w nim są funkcje, które pozwalają wykorzystywać zdjęcia oraz pliki audio i video.

Platforma wspiera także tzw. treści embeded. Oznacza to, że na stronie możemy wstawiać filmy z YouTube, zdjęcia z Instagrama, Tweety oraz audio z Soundcloud – wystarczy jedynie wkleić link w edytorze postów.

19. WordPress łączy się z przydatnymi narzędziami

Korzystając z WordPressa, możesz dalej korzystać z narzędzi do e-mail marketingu, funkcji płatniczych oraz wielu innych. Dzięki ogromnej liczbie pluginów możesz połączyć WordPress z aplikacjami firm trzecich w kilka chwil.

20. WordPress staje się nieustannie lepszy

Jak już wspomnieliśmy – WordPress posiada mnóstwo użytkowników, oddaną społeczność oraz zaangażowanych developerów, którzy stale napędzają jego rozwój.

Podsumowanie

Jak więc można podsumować wszystko, co tutaj omówiliśmy? Bez wątpienia twórcy WordPressa zrobili co w ich mocy, aby stworzyć oraz utrzymać najwyższej jakości system CMS. Dlatego też, jeśli szukasz najlepszego sposobu na postawienie własnej strony, to właśnie go znalazłeś. Dzięki WordPressowi Twoja firma może odnieść mnóstwo korzyści.

Oczywiście warto też zadbać, aby Twoja strona wyglądała profesjonalnie. Przyjrzyj się zatem naszym gotowym i tanim szablonom WordPress – na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Potrzebujesz więcej informacji?