Kobieta uzywajaca platnosci online na telefonie

6 maja, 2018

Zwiększenie popularności sklepu internetowego – mnogość plusów.

Wielokrotnie, szukając konkretnego przedmiotu, który chciałbym nabyć przez internet, sprawdzam jedynie kilka pierwszych stron przeglądarki. Wychodzę wtedy z założenia, że jeżeli sklep nie znajduje się wystarczająco wysoko, to jego właściciel nie przykłada do jego prowadzenia wystarczającej wagi. Zwiększenie popularności sklepu internetowego jest więc kluczowym aspektem rozwoju naszego biznesu. Podobne podejście do tematu ma znaczna większość klientów takich witryn internetowych. Dzisiaj mało kto ma czas na to, aby przeszukiwać kilkanaście stron przeglądarki w poszukiwaniu najlepszej oferty.

Jak bardzo zwiększenie popularności sklepu internetowego wpływa na sprzedaż?

Są to różnice znacznie większe, niż mogłoby się wydawać. Dzięki wyższej pozycji w przeglądarkach znacznie więcej klientów natrafi na naszą witrynę. Choć nie każdy z nich zrobi u nas zakupy, to wzmożony ruch na stronie jest zawsze korzystny. Pozwala na uzyskanie jeszcze wyższej pozycji w przeglądarce. Dodatkowo, jeżeli klienci pozostawią w sklepie kilka komentarzy i ocen produktów, nasza witryna stanie się bardziej wiarygodna dla przyszłych i teraźniejszych użytkowników.

Zwiększenie bezpieczeństwa to zwiększenie popularności sklepu internetowego.

Kupując w internecie udostępniamy sklepom swoje dane. Informacji, które podajemy w trakcie procesu rejestracji, jest zazwyczaj dużo więcej niż w przypadku strony niekomercyjnej. Każdy świadomy użytkownik internetu stara się dbać swoją anonimowość i nie udostępnia swoich danych osobom trzecim, niezaufanym. Nie możemy więc przypuszczać, że widząc niski poziom zabezpieczeń naszego sklepu zdecydują się na wydanie u nas pieniędzy. Certyfikat SSL może nam w tym znacząco pomóc, ponieważ szyfruje on dane wprowadzane w procesie rejestracji i logowania. Tworzenie sklepu internetowego w sposób kreatywny i przyciągający uwagę to jedno, jeśli jednak klienci nie będą czuli się u nas bezpiecznie, duża ich część zrezygnuje z zakupów. Przez to będziemy narażeni na straty, lub w lepszym przypadku, na zmniejszenie zysków.

Zwiększenie popularności sklepu internetowego to bardzo ważny proces, który znacząco poprawi generowany przez witrynę zysk. Zachęcamy jednocześnie do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Wykonawstwo stron i sklepów internetowych to nasza specjalność.

Potrzebujesz więcej informacji?