Klient

Zespół Smart Tutor, zgłosił się do nas z pomysłem stworzenia innowacyjnej aplikacji do nauki matematyki. Celem zespołu jest zmotywowanie i ułatwienie nauki uczniom klas podstawowych i średnich.

Metodyka prowadzenia projektu

Podczas planowania prac jak i w dalszych jej etapach korzystaliśmy z metodyki Agile. Metodyka ta, pozwala na realizację konkretnych zadań w określonych terminach, dodatkowo taki system pracy pozwala na bieżąco monitorować status konkretnych zadań i odpowiednio wcześnie reagować na pojawiające się problemy.

Przez 8 miesięcy współpracy z zespołem Smart Tutor dzień zaczynaliśmy od wspólnych spotkań, na których omawialiśmy postępy prac oraz planowaliśmy dalsze działania.

W procesie realizacji projektu wykorzystalismy Tablica.IT , która wspomogła proces kompleksowej obsługi projektu.

Etapy powstawania aplikacji

Prace przy projekcie zaczęliśmy od omówienia kluczowych funkcji aplikacji, terminów oraz zasobów potrzebnych do realizacji projektu. Na podstawie zebranych informacji stworzyliśmy specyfikację projektu, w której zawarte zostały najważniejsze wytyczne do rozpoczęcia prac nad aplikacją.

 

Kolejnym krokiem było stworzenie unikalnego designu przez naszego UI/UX Designera. Projektując interfejs aplikacji kierowaliśmy się nowoczesnym i intuicyjnym stylem, w tym przypadku takim, który przypadnie do gustu uczniom. Projekt graficzny powstał w programie Adobe Xd.

 

Poruszając się po aplikacji możemy zauważyć towarzyszące nam postacie robotów.  Te personalizowane obrazki stworzyła nasza ilustratorka, nadając aplikacji niepowtarzalny charakter.

 

Po zakończeniu tworzenia specyfikacji projektu, rozpoczęliśmy prace programistyczne.  Aplikacja została wykonana przy użyciu frameworka React.js. Backend aplikacji został zakodowany przy użyciu PHP Coldelgniter4. Aplikacja natywna stworzona w technologii React Native.

 

Kolejnym etapem było przeprowadzenie intensywnych testów aplikacji w przeznaczonym do tego środowisku testowym. Naszemu specjaliście nie umknął żaden szczegół, a jego zaangażowanie pomogło wyeliminować wszystkie problemy.

 

Po udanych testach aplikacja została opublikowana. Teraz wszyscy użytkownicy mogą cieszyć się pełnią jej funkcji. Aplikację można pobrać w sklepie Google Play (Android) i App Store (iOS), ale również można z niej korzystać za pomocą przeglądarki www.

 

Nasz zespół składał się z wielu specjalistów, którzy przyczynili się do sukcesu projektu:

 

Frontend Developerzy, Backend Developerzy, React Developerzy, UI/UX Designer, Tester oraz Project Manager. Dzięki współpracy i doświadczeniu naszego zespołu, byliśmy w stanie stworzyć aplikację, która spełniła oczekiwania naszego Klienta.

Kilka słów podsumowania

Podsumowując, razem z zespołem Smart Tutor, udało nam się stworzyć aplikację dedykowaną, do nauki matematyki dla uczniów szkół podstawowych oraz średnich.  W aplikacji znajdziemy wiele ciekawych i innowacyjnych funkcji, które przyczyniają się do efektywnej nauki. Wśród nich znajduje się algorytm rekomendacji, który dostosowuje zadania do poziomu wiedzy i umiejętności ucznia, wspierając go na każdym etapie nauki. Aplikacja dysponuje bogatą bazą zadań zgodnych z aktualną podstawą programową oraz zawiera zadania egzaminacyjne z minionych lat. Smart Tutor to jednak nie tylko aplikacja dla uczniów – zadbanie o partnerską współpracę z rodzicami i nauczycielami to ważna część naszej misji. Dlatego nasza aplikacja oferuje funkcje umożliwiające rodzicom i nauczycielom monitorowanie postępów ucznia, przeglądanie wykonanych zadań oraz ocenianie jego poziomu wiedzy.

Nasza praca nie ograniczała się tylko do stworzenia aplikacji. Stworzyliśmy również stronę internetową dla SmartTutor.pl, która stanowi idealne wprowadzenie do aplikacji. Na stronie znajduje się szeroki opis zalet i funkcji jakie oferuje Smart Tutor dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Informacje zawarte na stronie pomogą podjąć dobrze przemyślaną decyzję dotyczącą pobrania i skorzystania aplikacji.

smart tutor mockup smartphones 1

Masz pytania? Skontaktuj się z nami