Klient

Polska Akademia Nauk (PAN) – Pan Emil zgłosił się do nas z pomysłem stworzenia strony internetowej wraz z aplikacja mobilną, która umożliwiałaby oglądanie i słuchanie podcastów.

 

Celem projektu Lubelski Podcast Naukowy jest popularyzowanie wiedzy naukowej z obszarów takich dziedzin nauki: przyrodniczych, inżynieryjnych i technicznych, medycznych i nauk o zdrowiu, rolniczych, społecznych, humanistycznych.

Etapy powstawania projetu

Naszą współpracę z klientem rozpoczęliśmy od spotkania w biurze PAN, na którym omówiliśmy  potrzeby klienta dotyczące projektu, zaplanowaliśmy prace oraz termin realizacji projektu. Ważnymi informacjami dla nas było dla kogo będzie przeznaczona strona, jakie formaty przybiorą podcasty oraz na jakie urządzenia ma być skierowana.

 

Na podstawie tych informacji stworzyliśmy specyfikację projektu, w której zawarte zostały najważniejsze wytyczne do rozpoczęcia prac nad stroną i aplikacją.

 

Pierwszym etapem realizacji projektu było zaprojektowanie, przez naszego UI/UX Designera, dedykowanego motywu  strony oraz aplikacji mobilnej. Zdecydowaliśmy się na oszczędny w formie styl by podkreślić naukowy charakter treści zamieszczanych na stronie. Natomiast ciemna kolorystyka nawiązuje do aktualnie panujących trendów aplikacji z podcastami. Projekt powstał w programe Adobe Xd.

 

Ważnym elementem designu Lubelskiego Podcastu Naukowego  są unikalne postacie animowane, odręcznie rysowane przez naszą ilustratorkę. Bohaterowie dzięki swoim atrybutom, idealnie odzwierciedlają charakter i przesłanie każdej kategorii podcastów dostępnych na stronie i w aplikacji.

 

Gotowy projekt graficzny został omówiony z klientem na spotkaniu online, a po uzyskaniu feedbacku mogliśmy rozpocząć prace programistyczne.

 

Frontend został zakodowany przy użyciu technologii React JS, do utworzenia aplikacji Android i iOS użyliśmy React Native, natomiast panel administracyjny jak i backend został zaprogramowany przy użyciu frameworka CodeIgniter, który jest oparty o język PHP. Użyliśmy również CDN, aby zapewnić dostarczanie treści (podcastów) na wysokim poziomie.

 

Kolejnym etapem było przeprowadzenie testów strony jak i aplikacji. Nasz specjalista nie pozwolił by umknął mu żaden szczegół, a jego zaangażowanie pomogło wyeliminować wszystkie napotkane błędy i nieprzewidziane scenariusze.

 

Po udanych testach aplikacja trafiła do PAN w celu akceptacji. Potwierdzona przez Klienta i zaakceptowana została opublikowana. Lubelski Podcast Naukowy można pobrać w sklepie Google Play (Android) i App Store (iOS).

 

Zespół specjalistów, którzy pracowali nad projektem składał się z:

UI/UX Designer, Ilustrator, Frontend Developer, Backend Developer, React Developerzy, Tester oraz Project Manager. dzięki współpracy i doświadczeniu naszego teamu, byliśmy w stanie stworzyć stronę wraz z aplikacją, która spełniła oczekiwania naszego Klienta.

Kilka słów podsumowania

Podsumowując, nasz zespół stworzył stronę i aplikację mobilną Lubelski Podcast Naukowy, która umożliwia dostarczanie najnowszych informacji ze świata nauki i technologii w bardzo przystępnej formie podcastów. Po wybraniu interesującej Cię kategorii, ujrzysz listę podcastów, opisanych tematem rozmowy oraz ekspertem, którym najczęściej jest znanym profesorem lub doktorem danej dziedziny nauki. Każdy podcast zawiera krótką charakterystykę poruszanego tematu i jest dostępny w formie wideo oraz audio, abyś mógł skorzystać z preferowanej przez siebie wersji.

lpn

Masz pytania? Skontaktuj się z nami