Osoba czytajaca wizytowke przy laptopie

23 czerwca, 2020

Wtyczki dla PrestaShop

Przed kilkoma tygodniami mieliśmy okazję porozmawiać na temat zarówno płatnych jak i darmowych pluginów dla strony na WordPress. Przyszła zatem pora omówić to, co oferuje nam PrestaShop, w końcu własny sklep internetowy również powinien być w pełni funkcjonalny. Skupmy się na kilku najpopularniejszych wtyczkach dla sklepu opartego o system PrestaShop.

Click Upgrade od PrestaShop

Jest to moduł pozwalający użytkownikom zaktualizować oprogramowanie PrestaShop do najnowszej wersji w bardzo prosty i szybki sposób.  Masowo przeprowadzane ataki hakerskie zarówno na strony jak i sklepy internetowe to przykra codzienność w internecie. To właśnie dlatego aktualna wersja oprogramowania jest kluczem do zachowania bezpieczeństwa strony. Pamiętajmy jednak, że aktualizacje dotyczą również wielu usprawnień pozwalających Tobie i klientom na sprawniejsze korzystanie z funkcjonalności sklepu internetowego.

Mail Alerts

Oto wtyczka, dzięki której możesz otrzymywać najważniejsze powiadomienia w postaci e-mail, dotyczące Twojego sklepu internetowego. Oto kilka przykładowych sytuacji, o których otrzymasz powiadomienie dzięki Mail Alerts:

  • Powiadomienie o złożeniu nowego zamówienia przez klienta,
  • Informacja o braku konkretnego produktu na stanie,
  • Powiadomienie o zwrotach lub reklamacjach.

Funkcjonalność wtyczki Mail Alerts pozwoli Ci być na bieżąco z każdym zdarzeniem, które będzie miało miejsce w Twoim sklepie www. Dodatkową zaletą tego pluginu jest fakt, że jest on darmowy.

Mapa działania e-commerce

SEO Expert

Tym razem skupmy się na wtyczce odpowiadającej za wyższą pozycję naszego sklepu w wynikach wyszukiwania, zautomatyzowane uzupełnianie meta tagów oraz zwiększenie ruchu na naszej stronie za równo ze strony Social Media jak i wyszukiwarki internetowej. Wtyczka SEO Expert nie należy do najtańszych rozszerzeń, jednak przez wielu użytkowników PrestaShop jest oceniania pozytywnie. Dzięki automatycznemu tworzeniu meta tagów, użytkownik prowadzący własny sklep internetowy może znacząco zaoszczędzić na czasie.

Professional Blog dla PrestaShop

Jest to płatne rozszerzenie, oferujące nam bardzo proste wdrożenie funkcjonalności bloga dla własnego sklepu internetowego. Prowadząc własny blog, jesteś w stałym kontakcie ze swoimi klientami. Blog może posłużyć Ci zarówno do reklamowania nowości dostępnych na Twoim sklepie internetowym, jak również może okazać się on przydatny w procesie pozycjonowania sklepu internetowego. Regularna komunikacja z klientami sprawia, że chętniej odwiedzają oni stronę Twojego sklepu, polecają wartościowe treści publikowane na Twoim blogu swoim znajomym, a tym samym pomagają Ci w poszerzeniu zasięgów własnej działalności!

Newsletter Pro

Newsletter Pro to rodzaj wtyczki, pozwalający nam na tworzenie oraz wysyłkę rozbudowanych maili ofertowych (zawierających zdjęcia i opisy produktów z Twojego sklepu) do swoich prenumeratorów. Pomimo, że dana wtyczka również należy do płatnych rozszerzeń, ciągle cieszy się sporym zainteresowaniem użytkowników.

Ilustracja przedstawiająca powiadomienie z nieprzeczytaną wiadomością

Podsumowanie

Wymienione wyżej wtyczki to tylko kilka z popularniejszych przykładów dostępnych rozszerzeń dla PrestaShop. Jeżeli potrzebujesz wdrożenia konkretnego pluginu, bądź dopiero planujesz zacząć sprzedawać w internecie i szukasz wykonawcy sklepu internetowego, skontaktuj się z nami! Omówimy szczegóły Twojego projektu i doradzimy Ci najlepsze rozwiązania.

Potrzebujesz więcej informacji?