Telefon w obu dloniach

24 lutego, 2018

Tworzenie stron internetowych – częste błędy deweloperów.

Tworzenie stron internetowych to trudny proces wymagający myślenia strategicznego i wiedzy na temat najnowszych technologii. Web deweloper musi więc być osobą kompetentną, w przeciwnym wypadku tworzone przez niego strony internetowe będą przestarzałe i wypełnione licznymi błędami. Na co należy zwrócić uwagę, aby nasza strona prezentowała się jak najlepiej i przyciągała wielu nowych klientów? Oto kilka z najczęściej popełnianych przez deweloperów błędów.

1. Zaniedbanie testów na różnych przeglądarkach.

Wygląd strony internetowej może różnić się w zależności od wykorzystywanej przez nas przeglądarki. Na rynku istnieje kilka wiodących przeglądarek, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby wchodzące na naszą stronę internetową osoby, korzystały z Opery, Mozilli, Chrome, czy innej, która w lepszy sposób spełnia wymagania konkretnych użytkowników. W tej sytuacji należy bezwzględnie zadbać o dopasowanie strony pod każdą z nich.

Niektórzy deweloperzy zaniedbują ten istotny element z powodu konieczności zainwestowania sporej ilości czasu. Tworzenie stron internetowych powinno przebiegać zgodnie z planem. Nie można więc ominąć jednego z punktów, ponieważ wiąże się to z narastaniem błędów i problemów.

2. Korzystanie z przestarzałych sposobów i technik.

Tworzenie stron www to prężnie rozwijająca się branża. Nic więc dziwnego, że w internecie znajdziemy multum poradników dotyczących tego zagadnienia. Początkujący web deweloper, który nieodpowiednio dobierze materiały do nauki, może korzystać z przestarzałego języka. W przyszłości powoduje to liczne komplikacje kończące się błędami i trudnościami w udoskonalaniu strony internetowej.

3. Pominięcie responsywności.

Dzisiejszy użytkownik internetu to osoba posiadająca wiele urządzeń z dostępem do sieci. Tablety, smartphony, laptopy, komputery stacjonarne. W celu przyciągnięcia nowych klientów konieczne staje się zadbanie o responsywność. Czym ona jest? Dzięki niej nasza strona www dopasuje się do ekranu na którym jest wyświetlana. Jej przeglądanie stanie się proste i przejrzyste zarówno na większych ekranach komputerów, jak i na niewielkich smartphonach.

Tworzenie sklepów internetowych bezwzględnie wymaga zastosowania powyższej techniki. Większość klientów przegląda oferowane przez nas towary, bądź usługi na urządzeniach mobilnych, w czasie przerw od pracy, w trakcie podróżowania, czy innych sytuacjach w których smartphone staje się podstawowym narzędziem z dostępem do internetu.

Potrzebujesz więcej informacji?