Wiele razy spotkałem się z sytuacją w której znajomy kupił ubrania przez internet. Nie przestraszył go fakt, że przecież mogą źle na nim leżeć, rozmiar może być nie taki i będzie musiał to wszystko odsyłać. Po chwili namysłu doszedłem do wniosku, że przecież nie musiał się ruszać z domu, a wszystkie ciuchy dostarczą mu wprost pod drzwi. Będzie miał czas, żeby je przymierzyć i spokojnie odesłać. W internetowych sklepach odzieżowych częste jest również odsyłanie ubrań na koszt sprzedawcy. Wszystkie powyższe cechy zaczynają sprawiać, że coraz większa ilość osób decyduje się na zakup ubrań przez internet.

Ta tendencja nie tyczy się jedynie rynku tekstylnego. Sprzedaż internetowa to wielki biznes. W internecie można przecież kupić wszystko – od produktów spożywczych po nieruchomości. Na przeciw osobom, które decydują się sprzedać posiadane dobra wychodzą portale aukcyjne. Jednym z najpopularniejszych w Polsce jest portal „Allegro”. Sam bardzo często tam zaglądam w poszukiwaniu ciekawych rzeczy w przystępnej cenie. Wiele razy zdarzyło się jednak, że to nie cena była impulsem do wybrania właśnie tej aukcji. Odpowiednio przygotowany opis produktu, wykonane w sposób estetyczny i nie narzucający się upiększenia, czy zamieszczone w odpowiednim miejscu, czytelne dane sprzedającego. Każdy z tych elementów buduje zaufanie klienta względem sprzedającego. Odpowiednio przygotowany szablon Allegro prezentuje nasz profesjonalizm, odzwierciedla naszą uczciwość i chęć owocnej współpracy z klientem. Użytkownik, który po otworzeniu danej aukcji zobaczy estetyczną reklamę produktu, czy usługi na pewno będzie skłonniejszy do skorzystania z naszej oferty.

Pamiętajmy, że marketing to nie tylko ulotki, plakaty i reklamy telewizyjne. Nawet najmniejsi przedsiębiorcy, czy prywatni sprzedawcy powinni zadbać o odpowiednie zaprezentowanie usług i dóbr. Dzięki temu ilość klientów znacznie się zwiększy, a wraz z nimi zyski. Portale aukcyjne są miejscem w którym nie musimy wydawać na marketing ogromnych sum. Szablon możemy zaprojektować sami, bądź też zwrócić się do odpowiedniej firmy. Pobierze ona opłatę za swoją pracę, jednak zamieszczenie owego szablonu na naszej aukcji będzie całkowicie darmowe i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Nie musimy więc niczego drukować, bądź też kupować czasu antenowego.

Dobrze przygotowany szablon upewnia klienta w przekonaniu, że na 100% otrzyma zamówiony produkt w stanie podanym na aukcji. Nawet jeżeli wydarzy się jakikolwiek incydent klient widzi zamieszczone w widocznym miejscu dane potrzebne do zwrotu produktu. Jest więc skłonny zamienić tradycyjne zakupy na internetowe, co stanowi ogromną korzyść dla wszystkich naszych aukcji. Być może poza poszukiwaną rzeczą klient zdecyduje się na kupno czegoś więcej.

Oryginalny i niepowtarzalny szablon Allegro ułatwia zapamiętanie naszej marki przez klienta. Wyróżniamy się spomiędzy innych ofert, co na pewno zostanie docenione. Widząc kolejny raz tak samo przygotowany szablon na portalu aukcyjnym, klient może się jedynie zrazić. Nie będziemy w jego oczach profesjonalistami godnymi zaufania, a raczej amatorami na których należy uważać i do których lepiej podchodzić z dystansem. Każda forma sprzedaży wymaga wzbudzenia zainteresowania klienta, ponieważ poza nami podobny produkt oferuję wielu innych sprzedawców. Wyróżniając się pozytywnie spośród nich, możemy zajść o wiele wyżej nie odbiegając jakością oferowanych dóbr i usług.