Osoba uzywajaca tabletu graficznego

23 stycznia, 2018

Projektowanie stron www – animacje i banery.

Projektowanie stron www jest rzeczą niezwykle skomplikowaną. Aby stworzona witryna spełniała swoją funkcję jak najlepiej, należy uwzględnić wiele aspektów jej działania. Sprawy techniczne muszą być dopięte na ostatni guzik, ale to rzecz oczywista. Większość klientów zwraca na to największą uwagę. Nie jest to błąd, ponieważ szybkie i wydajne działanie strony internetowej to jeden z kluczy do osiągnięcia sukcesu w internecie. Mało kto chciałby korzystać z witryny, która ładuje się kilkanaście, czy kilkadziesiąt sekund, lub co chwilę wyświetlany jest jakiś błąd. Projektowanie stron www nie kończy się jednak na aspekcie technicznym.

Projektowanie stron www – animacje i banery.

Animacje i banery to ruchome obrazy, które w znaczący sposób mogą upiększyć i udoskonalić naszą stronę pod kątem graficznym. Każdy właściciel witryny powinien wziąć je pod uwagę już od samego początku. Jest to oczywiście dodatkowy wydatek, ale zyski są jak najbardziej tego warte. Jeśli nasza strona www posiada odpowiednie elementy interaktywne sprawia wrażenie znacznie lepiej wykonanej, a my zyskujemy w oczach użytkownika, czy klienta. Stajemy się dla niego bardziej profesjonalni i godni zaufania, a przecież o to nam chodzi. Dzięki takiemu wrażeniu znacznie chętniej skorzysta z oferowanych przez nas usług. W dzisiejszej dobie interaktywności niemal wszystkiego co nas otacza, zmarnowanie tak istotnego narzędzia jakim są animacje, czy banery, byłoby nierozsądne.

Czy za każdym razem warto je stosować?

Oczywiście wszystko zależy od prowadzonej przez nas działalności. Jeżeli chcemy, aby nasza strona była nieco prostsza i klasyczna, możemy dodać jedynie kilka takowych efektów. W przypadku bardziej nowoczesnych projektów nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić nieco więcej animacji. Świetnie sprawdzi się to w przypadku stron traktujących o sporcie. Witryna wyda się dzięki temu znacznie bardziej dynamiczna, zachęcając naszych klientów, bądź użytkowników do zainteresowania się tematem. Jak wspominałem wyżej – projektowanie stron www jest trudnym zadaniem, lecz profesjonalny zespół z doświadczeniem powinien w odpowiedni sposób doradzić swojemu klientowi.

Tworzenie sklepów online również nie wyklucza różnego rodzaju animacji, czy banerów. Ważne, aby pamiętać, że produkt musi być wystarczająco przejrzyście wyeksponowany. Jeżeli efekty przytłoczą sprzedawane przez nas przedmioty, użytkownik skupi się na tym na czym chcielibyśmy. Efekt będzie więc odwrotny.

Potrzebujesz więcej informacji?