Kobieta przegladajaca ilustracje na tablecie

13 maja, 2020

Najpopularniejszy CMS?

Zlecę wykonanie strony na WordPress. No właśnie, dlaczego WordPress? Dlaczego ten konkretny CMS jest tak często omawianym na naszym blogu zagadnieniem i co wpływa na jego popularność? Zapraszam do zapoznania się z artykułem!

CMS WordPress – Dostępność

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na popularność tego CMS, jest jego darmowa dostępność. WordPress jest oprogramowaniem typu OpenSource. Oznacza to, że użytkownicy mogą go pobierać, używać i modyfikować zupełnie za darmo. Co prawda WordPress posiada wiele płatnych dodatków tj. wtyczki czy rozbudowane szablony, jednak korzystanie z nich jest wyłącznie opcjonalne.Wordpress Logo

Wtyczki i szablony

Platforma WordPress oferuje nam do użytku zarówno wiele prostych, jak również rozbudowanych szablonów i wtyczek. Dzięki temu własna strona internetowa może zostać dostosowana według gustu użytkownika i panujących aktualnie trendów. Statystycznie korzystniejszym rozwiązaniem jest wybór rozwiązania dedykowanego, które pozwoli nam dopracować projekt w najdrobniejszym szczególe posiadając przy tym wszystkie wymagane funkcjonalności. Spór pomiędzy wyborem szablonu a rozwiązaniem dedykowanym finalnie rozstrzyga nasz wyżej załączony artykuł, jednak każde z tych rozwiązań ma swoich zwolenników.

Wsparcie techniczne

CMS WordPress przez lata zebrał naprawdę pokaźne grono zwolenników. Dzięki temu wszelkie problemy techniczne, wątpliwości związane ze zleceniem wykonania strony na tym systemie oraz potrzeba uzyskania pomocy z obsługą, są dostępne na licznych forach internetowych, grupach tematycznych czy też bezpośrednio w działach obsługi WordPress. Jest to jedna z największych zalet tego systemu. Dzięki temu własna strona na WordPress i związane z nią problemy czy też pytania, szybko znajdują w sieci konkretne odpowiedzi.

Intuicyjny interfejs

Owy system zarządzania treścią jest bardzo prosty w obsłudze. Pozwala to nawet mniej doświadczonym użytkownikom modyfikować własną stronę www, publikować dowolne treści czy też dostosowywać konkretne wtyczki. Pozycjonowanie strony internetowej dzięki wtyczkom obsługiwanym przez WordPress, również nie przyniesie użytkownikowi większych trudności. Wtyczka poprzez dobór odpowiednich słów kluczowych, dostosowanie tagów i przekierowań prowadzi użytkownika przez proces pozycjonowania własnej strony www. Z racji, że początkowo przeznaczanie WordPress dotyczyło głównie prowadzenia blogów, posiada on rozbudowany interfejs zarządzania treściami tj. dostosowywanie nagłówków, linków, przekierowań czy też dopasowywanie rozdzielczości konkretnych grafik.

Osoba korzystające z laptopa

Podsumowanie

WordPress jako ogólnodostępne oprogramowanie daje użytkownikom duże możliwości modyfikacji i rozbudowy strony internetowej. Jest to jedno z prostszych w użyciu rozwiązań dostępnych na rynku, jednak jak w każdym przypadku wymaga wcześniejszej analizy i rozeznania. Jeżeli masz w planach zlecenie  wykonania strony na WordPress, warto skorzystać z pomocy doświadczonej agencji interaktywnej. Bardzo chętnie pomożemy, skontaktuj się z nami.

Potrzebujesz więcej informacji?