WordPress logo

25 maja, 2020

Najpopularniejsze wtyczki dla WordPress

Zlecając wykonanie strony na WordPress, często nie wiemy jeszcze, jakich funkcjonalności i rozszerzeń będziemy potrzebować w przyszłości. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzą nam wtyczki dla WordPress, dzięki którym w dowolnym momencie możesz pozyskać (za darmo lub odpłatnie) wymagane rozszerzenia i dodatki oraz zadbać o to, aby Twoja strona na WordPress mogła sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Najpopularniejsze wtyczki dla WordPress – zapraszam!

Yoast SEO

Na pierwszy plan postanowiłem przywołać Yoast SEO, czyli wtyczkę odpowiadającą za pozycjonowanie strony na WordPress. Yoast dba o to, aby nasza własna strona www oraz dostępne na niej treści były w pełni czytelne i dostosowane pod względem konkretnych fraz kluczowych. Jest to jedna z najpopularniejszych wtyczek dla strony na WordPress pod względem SEO. Z racji, że wtyczka jest dostępna zarówno w płatnej, jak i darmowej wersji, użytkownicy mogą dokonać odpowiedniego wyboru po rozeznaniu w tym, jakie funkcjonalności wtyczki będą dla nich przydatne.

Napis SEO ułożony z SCRABBLE

UpdraftPlus

Jak zabezpieczyć stronę internetową? Jest to bardzo rozbudowany proces, na który składa się między innymi wykonywanie kopii zapasowej. O tym, dlaczego jest to tak ważny element w procesie dbającym o bezpieczeństwo strony, opisuję w wyżej podlinkowanym artykule. Dlaczego powstał UpdraftPlus? Tworzenie kopii zapasowej danych Twojej strony to kwestia pierwszorzędna. Wtyczka opiera się na bardzo prostym i intuicyjnym interfejsie, pozwalającym nam na ustalenie harmonogramu dla wykonywania kopii zapasowej naszych danych, zużywając przy tym stosunkowo mało zasobów systemowych w porównaniu do innych wtyczek tego typu. Plugin UpdraftPlus jest dostępny do pobrania zarówno w darmowej, jak i płatnej wersji.

Contact Form 7

Contact Form 7 czyli wtyczka, mogąca pochwalić się trzecią pozycją na liście najpopularniejszych wtyczek od WordPress w roku 2016. Jak sama nazwa wskazuje, jest to plugin odpowiedzialny za tworzenie formularzy kontaktowych, które następnie możemy umieścić na własnej stronie www. Obsługa wtyczki ze względu na prostotę działania, nie przysporzy problemów nawet mniej doświadczonym użytkownikom WordPress’a. W poszczególnych zakładkach wtyczki przechodzimy przez proces tworzenia struktury własnego formularza, jego konfiguracji z konkretnymi adresami mailowymi oraz integracją dodatków, jakie chcemy zawrzeć w naszym formularzu kontaktowym. Dzięki Contact Form 7 zadbasz o to, aby Twoja własna strona www była jeszcze bardziej dostosowana do potrzeb klienta.

Podpisywanie umowy

WooCommerce

To wtyczka zasługująca na szczególną uwagę. Z tego względu stworzyliśmy osobny, obszerny artykuł pozwalający na szersze zapoznanie się z jej właściwościami. Czym w skrócie jest WooCommerce? Jest to plugin pozwalający nam na rozszerzenie funkcjonalności własnej strony internetowej, do w pełni prosperującego sklepu internetowego. WooCommerce jest przeznaczony głównie dla mniejszych oraz średnich sklepów. Wówczas poradzi on sobie świetnie z ich optymalizacją oraz pozwoli nam na komfortowe zarządzanie działalnością. Warto wspomnieć również o tym, że jest to wtyczka dostępna w pełni bezpłatnie.

WordPress Super Cache

Szybkość ładowania strony, czyli jeden z najważniejszych elementów wpływających na postrzeganie jej przez odwiedzających. WP Super Cache przyśpiesza ładowanie strony internetowej oraz zapewnia optymalizację zużycia zasobów systemowych. Poprzez przechowywanie danych (niezbędnych do każdorazowego uruchomienia naszej strony przez użytkownika) na serwerze, wtyczka przyśpiesza ładowanie witryny nawet o kilka sekund oraz dba o to, aby nasza strona na WordPress działała płynnie i w pełni efektywnie.

Podsumowanie

Oczywiście jest to tylko kilka z najpopularniejszych wtyczek dla strony na WordPress. Jeżeli masz pytania odnośnie rozszerzeń, które planujesz wdrożyć dla własnej strony www, bardzo chętnie na nie odpowiemy. Czekamy na Twoją wiadomość!

Potrzebujesz więcej informacji?