Certyfikat SSL baner

5 kwietnia, 2018

Jakie zalety niesie za sobą certyfikat SSL?

Certyfikat SSL staje się coraz bardziej rozpowszechnioną formą ochrony danych użytkowników wszelkich stron i serwisów internetowych. Zielona kłódka przy adresie strony internetowej to niemal obowiązek dla każdego nowoczesnego właściciela witryny internetowej. Z internetu korzysta coraz więcej świadomych użytkowników, którzy chcą zadbać o swoje dane. Wiele osób posiada niewielką ilość haseł. Jeżeli więc jedno z nich zostanie skradzione – prawdopodobnie narazi się na dalsze konsekwencje. Między innymi dlatego strony niezabezpieczone mogą stracić wielu użytkowników, którzy przejdą do bezpieczniejszej konkurencji. Jakie zalety posiada certyfikat SSL? Oto kilka z nich:

1. Autentyczność gwarantowana przez certyfikat SSL.

Istnieje wiele sposób, aby oszukać klienta robiącego zakupy przez internet. Wystarczy w bardzo nieznaczny sposób zmienić nazwę domeny, aby klient przeniósł się na zupełnie inną stronę internetową. Jeżeli będzie łudząco przypominała oryginalny sklep internetowy – istnieje duże prawdopodobieństwo, że użytkownik zostanie oszukany. Zielona kłódka gwarantuje autentyczność strony. Nawet jeśli zostaniemy przekierowani na łudząco podobną stronę istotnym znakiem stanie się brak certyfikatu SSL. Pozwoli to w łatwiejszy sposób bronić się przed próbami wyłudzenia pieniędzy, a także poprawi wizerunek sklepu internetowego. Oszukany klient, będąc przekonany o autentyczności witryny może mieć pretensje do nas. Warto zadbać o swój wizerunek za niewielką kwotę.

2. Integralność danych.

To jeden z najważniejszych elementów związanych z certyfikatem SSL. Bez certyfikatu nie mamy gwarancji, czy wprowadzone przez nas dane nie zostaną zmienione, bądź przechwycone w czasie transferu. Protokół HTTPS eliminuje ten problem dając nam gwarancję, że nasze dane zostaną przesłane w niezmienionej formie. Jeżeli osoba trzecia będzie starała się w to ingerować, zmiana zostanie wykryta natychmiastowo.

3. Szyfrowanie.

Szyfrowanie danych przez protokół HTTPS daje nam gwarancję, że wprowadzone przez nas hasła, adresy e-mail i inne dane, które nie powinny zostać przechwycone, trafią jedynie do właściwej osoby. Bez certyfikatu SSL może dojść do wycieku danych poufnych. Może to zostać wykorzystane przez oszustów, firmy handlujące danymi i inne nieprzyjemne dla nas organizacje. Warto zwrócić na to uwagę. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.

Potrzebujesz więcej informacji?