Trzy osoby dyskutujace przy laptopie

22 maja, 2020

Jak stworzyć dobrą stronę www?

Prowadzenie działalności w internecie to standard praktykowany przez znaczną większość przedsiębiorców. Jednak wraz z rozwojem naszej firmy, rosną również oczekiwania naszych klientów. Jaka zatem powinna być własna strona internetowa, aby mogła sprostać wymaganiom klientów oraz przebić się na tle konkurencji? Zapraszam!

Responsywne strony internetowe

Już na etapie, gdy zlecamy wykonanie strony na WordPress (niezależnie od tego czy decydujemy się na wybór szablonu czy też rozwiązania dedykowanego), powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby nasza strona była dostosowana do każdego typu urządzeń, na jakich będzie wyświetlana. Krótko mówiąc, musimy zadbać o to, aby nasza własna strona www była responsywna. W dzisiejszych czasach, jest to standard, bez którego naprawdę ciężko wznieść swoją internetową działalność na wyżyny. Wpływa na to fakt, że ponad połowa użytkowników przegląda strony internetowe za pomocą smartfona.

Oczekiwania odbiorców

Podczas projektowania strony internetowej oraz dostosowywania jej poszczególnych podstron pod względem graficznym, czy też jeśli chodzi o treści, musimy pamiętać do kogo tak naprawdę je kierujemy. To potencjalny klient odwiedzający naszą stronę, powinien doświadczyć prostego, funkcjonalnego a przede wszystkim oryginalnego designu, który przyciągnie jego uwagę. Treści jakie umieszczamy na własnej stronie internetowej powinny zawierać tylko najważniejsze, konkretne informacje w zwięzłej formie i czytelnej względem tła czcionce. Klienci powinni otrzymać od nas informacje, które pokażą im, co tak naprawdę mogą zyskać korzystając z naszych usług oraz dlaczego to właśnie nasza oferta jest tak wyjątkowa. Pierwsze wrażenie, jakie strona zostawi w odczuciach odbiorcy, wpłynie na to, czy będzie on zainteresowany szerszym zapoznaniem się ze stroną i naszą ofertą, czy też postanowi opuścić witrynę.

Osoba programująca na laptopie

Uczmy się na błędach

Analizując rynek oraz prosperujące na nim firmy, w prosty sposób możemy dotrzeć do konkurencji z jaką będziemy musieli zmierzyć się, zakładając własną stronę www. Aby osiągnąć sukces, trzeba być lepszym od konkurencji, zatem zacznijmy od poznania jej mocnych oraz słabych stron. Biorąc pod uwagę opinie klientów korzystających z usług Twojej konkurencji oraz przeglądając jej witrynę, możemy dowiedzieć się między innymi czego najbardziej brakuje klientom w ofercie Twojej konkurencji, a z czego są zadowoleni. Pozwoli Ci to lepiej zorganizować pracę nad projektem oraz opracować biznes plan, który pomoże Ci odnieść sukces w branży.

Pozycjonowanie i promowanie witryny

Pozycjonowanie strony na WordPress to bardzo złożony proces, wymagający czasu a niekiedy również inwestycji finansowej. Poczynając od dostosowania tekstów na naszej stronie firmowej pod względem odpowiednio dobranych fraz kluczowych, poprzez promocję własnej firmy w social mediach, aż po promowanie witryny za pomocą Google Ads. Każde z tych działań ma ogromny wpływ na pozycję witryny w internecie oraz pozyskanie nowych klientów. Jeżeli własną stronę www tworzysz w oparciu o system WordPress (co oczywiście szczerze rekomendujemy), możesz skorzystać z opcji pozycjonowania witryny za pomocą wtyczek. Jedną z najpopularniejszych jest wtyczka Yoast SEO, szerzej i konkretniej opisana w wyżej podlinkowanym artykule nt. pozycjonowania strony na WordPress.

Podsumowanie

Wnikliwa analiza oczekiwań klientów z branży, w jakiej planujesz rozpocząć działalność oraz zastosowanie się do naszych wskazówek pozwoli Ci zrobić krok milowy na drodze do osiągnięcia sukcesu w internecie. Jako doświadczona agencja interaktywna zajmująca się tworzeniem stron internetowych chętnie podejmiemy z Tobą współpracę przy tworzeniu projektu Twoich marzeń! Czekamy na Twoją wiadomość!

 

Potrzebujesz więcej informacji?