Mezczyzna uzywajacy laptopa

23 maja, 2020

Jak dbać o stronę internetową?

Jeżeli mamy już własną stronę na WordPress, to warto od czasu do czasu podjąć odpowiednie kroki ku temu, aby działała w pełni efektywnie i niezawodnie.
Zatem jak dbać o stronę internetową? Zapraszam.

Aspekty techniczne

Dla zminimalizowania ryzyka utraty własnej strony internetowej i jej zawartości w wyniku awarii lub ataku hakerskiego, warto zadbać o regularny Backup.

Własna strona na WordPress powinna być przez nas na bieżąco monitorowana pod względem aktualizacji zarówno wersji WordPress’a, jak również wszelkiego rodzaju wtyczek dostępnych na naszej stronie internetowej. Nie aktualne, przestarzałe oprogramowanie to wręcz idealna przynęta dla działających wokół hakerów. Wszelkie aktualizacje systemu, oraz jego dodatków powinny być wykonywane natychmiast, ze względu na to, że zawierają one tzw. „łatki” dla luk w zabezpieczeniach strony oraz wiele usprawnień technicznych.

Relacje z odbiorcą

Potencjalny klient, odwiedzający Twoją stronę powinien mieć możliwość przeglądania jej za pomocą dowolnego urządzenia. W skrócie powinniśmy zadbać o to, aby nasza strona była responsywna.

Aby utrzymać stały kontakt z odbiorcami naszej strony na WordPress, możemy posłużyć się blogiem. Regularnie dodawane wpisy oraz poruszane w nich tematy i ciekawostki dotyczące konkretnej branży, które mogą zainteresować Twoich klientów sprawią, że będą oni chętniej wracać na Twoją stronę www oraz dzielić się wartościowymi artykułami ze swoimi znajomymi.

Portfolio, oferta i wszelkie nowości powinny być na bieżąco aktualizowane oraz dodawane na stronę. Większe zainteresowanie budzą strony prosperujące na bieżąco. Przykładowo, prowadząc stronę firmową z branży prac wykończeniowych dla domów, warto zadbać o to, aby klienci mogli obejrzeć nasze najnowsze realizacje. Bogate portfolio pozwala klientom nie tylko ocenić, w jakim stopniu odpowiada im nasz styl oraz umiejętności, ale również może działać jako inspiracja dla osób poszukujących ciekawego rozwiązania dla własnej strony internetowej.

Uścisk dłoni dwóch osób

Treści na stronie

W zależności od kontekstu prowadzonej strony powinniśmy skupić się na poznaniu upodobań i zainteresowań naszych klientów oraz aktualnych trendów w projektowaniu stron. Pomoże nam to w dopasowaniu treści poszczególnych podstron do naszych odbiorców. Warto poświęcić więcej czasu, aby dostarczyć swoim klientom treści, które spodobają im się wizualnie oraz będą zgodne z ich zainteresowaniami i potrzebami. Wewnętrzne przekierowania, czyli odnośniki do poszczególnych podstron serwisu, pozwalają klientom na sprawne poruszanie się po stronie i szybsze dotarcie do najważniejszych treści.

Kontakt

Klient zlecający wykonanie strony na WordPress, korzystając z naszej strony powinien móc skorzystać z porad specjalistów. Pomoc techniczna świadczona przez doświadczonych pracowników oraz dobrze skonfigurowany formularz kontaktowy, pozwolą klientowi na proste i sprawne opisanie swojego zlecenia, problemów i wymagań.

Podsumowanie

Projektując własną stronę internetową należy pamiętać przede wszystkim o naszych odbiorcach. To właśnie do nich ma trafiać przekaz i oferta naszej firmy. Naszą uwagę powinno zająć przede wszystkim dostosowanie strony pod względem nowoczesnego, lecz zarówno czytelnego charakteru oraz wprowadzenie funkcjonalności, umożliwiających klientom sprawne odnalezienie odpowiedzi na swoje pytania. Jeżeli potrzebujesz pomocy przy stworzeniu strony internetowej, czekamy na Twoją wiadomość!

Potrzebujesz więcej informacji?