Menu w telefonie

1 marca, 2018

Instagram, czyli jak zwiększyć sprzedaż za pomocą social media.

Social media to potężna broń, która w znaczący sposób może pomóc naszemu biznesowi. Jak zwiększyć sprzedaż z pomocą Instagrama, czy Facebooka? To dość proste, choć wymaga systematycznego wkładu własnego i nieco kreatywności. Jeżeli nie posiadamy wystarczającej ilości własnego czasu, lub nie mamy ochoty uczyć się funkcjonowania tychże portali, warto zatrudnić osobę zajmującą się tym aspektem naszego przedsiębiorstwa.

1. Pobudzenie zainteresowania klienta

Liczne zdjęcia zamieszczane za pośrednictwem Instagrama są w stanie pobudzić ciekawość naszych klientów, oraz zwrócić uwagę nowych użytkowników. Możemy przedstawić na nich inspiracje, które zachęcą klientów poprzez przedstawienie przykładowego sposobu użycia oferowanych przez nas produktów. Należy zakładać, że klient nie jest zaznajomiony z wykorzystaniem produktu, a takie wskazówki znacząco ułatwią mu zakupy. Dodatkowo przekona to mało kreatywnych użytkowników.

2. Budowanie zaufania

Tworzenie sklepu internetowego, bądź analogicznie tworzenie stron www od podstaw jest skomplikowane. Najczęściej zaczynamy jako nieznana marka, a zaufanie to przecież podstawa. Wiele osób wybierze bardziej zaufany sklep nawet w sytuacji, kiedy ceny nieznanej konkurencji są niższe. W jaki sposób zbudować je z dodatkową pomocą mediów społecznościowych? Należy wstawiać regularne posty, lub zdjęcia. Klient na pewno doceni Twój wkład. Staniesz się bardziej wiarygodny w jego oczach. W końcu mało który sklep, który bazuje na oszukiwaniu klientów, stara się zaistnieć w mediach społecznościowych i dba o nie systematycznie. Dodatkowo może to być sposób na kontakt z użytkownikiem naszego sklepu. Otwarcie na klienta zawsze procentuje. Z pomocą przychodzi nam agencja interaktywna. Większość z nich posiada profesjonalnych grafików, którzy będą w stanie stworzyć dla nas obrazy przyciągające oko klienta.

3. Jak zwiększyć sprzedaż – czy media społecznościowe na prawdę są w stanie pomóc?

Wystarczy spojrzeć na wiodące marki określonych typów produktów. Każda z nich posiada fanpage na Facebooku, bądź konto na Instagramie. W dzisiejszych czasach użytkownicy smartphonów spędzają tam ogromne ilości czasu. Dlaczego więc z tego nie skorzystać? To niemal darmowa reklama, którą możemy samodzielnie spersonalizować. Powyższy sposób nie jest pozbawiony minusów. Wstawiane przez nas posty wyświetlą się jedynie części lubiącym nas osób. Jeżeli jednak chcielibyśmy podnieść skuteczność naszych starań – zawsze istnieje możliwość wypromowania naszego posta za realną gotówkę.

Chcąc realnie zwiększyć naszą sprzedaż należy korzystać z każdej możliwości jaką oferuje nam dzisiejsza technologia. Dzięki temu nasze obroty znacznie wzrosną, analogicznie do naszej popularności.

Potrzebujesz więcej informacji?