Osoba uzywajaca telefonu

20 sierpnia, 2020

Facebook łączy swoje aplikacje!

Facebook już wiele miesięcy temu informował nas o tym, że ma w planach połączenie ze sobą czatów, ze wszystkich zarządzanych przez siebie aplikacji. Mowa oczywiście o Messengerze, Instagramie i WhatsAppie! Kiedy otrzymamy aktualizację obejmującą ową integrację? Zapraszam!

Kiedy aktualizacja będzie dostępna?

Facebook stopniowo realizuje plany odnośnie połączenia swoich aplikacji. W pierwszej kolejności integracji doczekał się czat Messengera i Instagrama. Zaledwie kilka dni temu, wybrani mieszkańcy Stanów Zjednoczonych pochwalili się w sieci nową aktualizacją! Zanim stanie się ona dostępna dla wszystkich użytkowników minie najpewniej kilka tygodni lub nawet miesięcy.
Na tą chwilę możemy jednak zapoznać się z tym, co nowego owa aktualizacja wprowadziła. W większości są to zmiany wizualne.

  • Otrzymujemy możliwość czatowania ze znajomymi z Facebooka za pomocą Instagrama,
  • Czat na Instagramie będzie od teraz oznaczony ikoną Messengera,
  • Zakładka wiadomości otrzymała wiele zmian wizualnych tj. zmiana kolorów podczas przewijania okienek czatu. Nie bez powodu jest to kolor niebieski i fioletowy czyli kolory charakterystyczne dla poszczególnych aplikacji,
  • Jedną z opcji znanej z Messengera, której brakowało dotychczas na popularnym Insta, było odpowiadanie na wiadomości za pomocą przesunięcia palcem lub też reagowanie na poszczególne wiadomości za pomocą dowolnego emotikonu.

Warto jednak pamiętać o tym, że jest to jeszcze bardzo wczesna wersja wersja nowej aktualizacji i część z jej funkcjonalności może działać nie do końca poprawnie. Jak donoszą pierwsi użytkownicy, korzystając z czatu na Instagramie wciąż nie jesteśmy w stanie w pełni rozmawiać z kontaktami z Facebook Messengera.

Aplikacje firmy meta

 

Do czego dąży Facebook?

Tak jak informowaliśmy już na wstępie, do popularnej trójki dołączy również WhatsApp. Pomimo, że na tą chwilę Facebook nie podał nam konkretnej informacji co do daty globalnej premiery ostatecznej aktualizacji, wiemy, że głównym założeniem projektu jest połączenie ze sobą wszystkich aplikacji i pozwolenie użytkownikom każdej z nich na prostą komunikację bez potrzeby przełączania się między aplikacjami.

Podsumowanie

Co myślicie o wprowadzonej aktualizacji? Czy fakt połączenia ze sobą wszystkich komunikatorów Facebooka będzie dla Was usprawnieniem, czy jednak lepszym rozwiązaniem byłoby pozostanie przy stanie obecnym?

Potrzebujesz więcej informacji?