Filizanka kawy na tle stanowiska pracy

15 czerwca, 2020

Działalność online a pandemia

Rok 2020. Wielu przedsiębiorców w związku z zaistniałą sytuacją, jaką jest wciąż obecna pandemia koronawirusa, zostało zmuszonych do zawieszenia prowadzonych działalności. Jedną z możliwości, pozwalających na dalsze funkcjonowanie zakładów pracy, jest rozpoczęcie działalności w internecie. Skupmy się dziś właśnie na tym konkretnym temacie. Komu zlecić wykonanie strony internetowej, jak założyć sklep internetowy, a przede wszystkim jak zacząć sprzedawać w internecie? Zapraszam!

Sklep internetowy, jak zacząć?

Zlecając wykonanie sklepu internetowego, należy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Odpowiedz sobie na każde, z poniższych pytań:

 • Jakiego rodzaju usługi zamierzasz sprzedawać?
 • W jaki sposób zamierzasz realizować dostawy?
 • W jaki sposób planujesz dotrzeć do klienta?
 • Czym Twój sklep będzie wyróżniać się na tle konkurencji?
 • Jak wiele produktów ma być dostępnych w Twoim sklepie internetowym?
 • Potrzebujesz projektu dedykowanego, czy może chcesz wykorzystać szablon?

Zapewne przeglądając internet spotkałeś się już z kwestią wyboru systemu, na jakim zostanie utworzony Twój własny sklep internetowy. Kierując się wieloletnim doświadczeniem w branży, zalecamy utworzenie projektu w oparciu o system WordPress lub PrestaShop. Skorzystaj z naszego załączonego artykułu, aby dokonać wyboru, odpowiadającego Twoim potrzebom! Prowadzenie sklepu internetowego to czynność opłacalna nie tylko ze względu na obecną sytuację. Pracując online, masz również szansę na zdobycie nowych klientów i prowadzenie sprzedaży na większą skalę.

Płatność online

Własna strona www

Jeżeli chodzi o projekt strony internetowej również rekomendujemy dla Ciebie wybór oprogramowania WordPress. Podczas gdy zlecamy wykonanie strony na WordPress, również jak w postaci sklepu internetowego musimy odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań:

 • Jakiego rodzaju będzie to strona? (strona firmowa, portal informacyjny, e-commerce, forum czy może prywatne portfolio?)
 • Jakim budżetem na wykonanie projektu dysponujesz?
 • Planujesz skorzystać z rozwiązań gotowych (płatne bądź darmowe szablony stron internetowych), czy może zlecić wykonanie projektu dedykowanego?
 • W jaki sposób planujesz wyróżniać się na tle konkurencji oraz pozyskiwać nowych odwiedzających?
 • Czy będziesz potrzebować pomocy w kwestii pozycjonowania strony internetowej?

Podczas tworzenia strony internetowej myślą przewodnią zawsze jest dla nas zadowolenie klienta. Z tego właśnie względu, warto zadbać o to, aby własna strona www została wykonana w pełni profesjonalnie oraz oryginalnie. Odpowiednie pozycjonowanie strony internetowej, sprawi, że nasza działalność online lepiej odnajdzie się w internecie, trafi do większej ilości nowych klientów oraz przyniesie nam oczekiwane korzyści.

Tworzenie strony internetowej

Komu zlecić wykonanie projektu?

Jeden z naszych poprzednich artykułów, który dla Ciebie przygotowaliśmy, pozwala Ci dokonać świadomego wyboru w kwestii poszukiwania wykonawcy dla własnej strony internetowej. Głównymi czynnikami wpływającymi na to, komu powierzymy wykonanie projektu są: czas, budżet oraz rekomendacje otrzymane od znajomych lub byłych klientów danej osoby, czy też agencji. Jest to etap, na którym bardzo często podejmujemy złą decyzję. Dzieje się tak dlatego, że zazwyczaj klienci zlecając wykonanie strony na WordPress, starają się jak najbardziej zaoszczędzić, zyskując przy tym na czasie. Niestety, jest to jedna z tych decyzji, które niosą za sobą konsekwencje w przyszłości. Należy pamiętać o tym, że prawdziwi specjaliści odpowiednio się cenią. Z tego względu nie należy korzystać z ofert osób, oferujących nam wykonanie strony w krótkim czasie za przykładowe 200zł. W większości takich przypadków okazuje się, że klient otrzymuje amatorsko wykonany projekt, niezgodny z jego założeniami  i jest zmuszony do poniesienia kolejnych kosztów związanych z poprawieniem danego projektu przez profesjonalistów.

Działalność online rozwiązaniem dla kryzysu?

Jak już wyżej wspomnieliśmy, duża część przedsiębiorców została w ostatnim czasie zmuszona do zawieszenia bądź w gorszych przypadkach do całkowitego zamknięcia prowadzonych przez siebie zakładów pracy. Właśnie dlatego sklep online lub własna strona www są świetnym rozwiązaniem dla dotkniętych kryzysem gospodarczym przedsiębiorców. Przeniesienie swojej lokalnej firmy do internetu pozwala na prowadzenie sprzedaży oraz zdalne realizowanie projektów. Niestety nie każdy rodzaj działalności tak samo odnajdzie się w internecie. Przykładowo osoby zajmujące się usługami stolarskimi nie mają możliwości świadczenia swoich usług na odległość. W zupełnie odwrotnej sytuacji znajdują się przedsiębiorcy, prowadzący na co dzień sklep lokalny. Bez problemu mogą oni przenieść swoją działalność do internetu i w pełni komfortowo kontynuować pracę.

Reasumując, jeżeli mamy możliwość świadczenia usług przez internet, powinniśmy z tego skorzystać. Jest to nie tylko ewentualność dla aktualnego braku pracy, ale również szansa na pozyskanie nowych klientów, którzy za pośrednictwem internetu dowiedzą się o istnieniu Twojej firmy!

Podsumowanie

Dzięki możliwościom, jakie zawdzięczamy postępowi technologicznemu, większość z nas nawet w okresie tak trudnej sytuacji jak pandemia wirusa, może w dalszym ciągu kontynuować swoją pracę zdalnie i generować zyski. Jeżeli powyższy artykuł przekonał Cię i planujesz otworzyć własną działalność online, skontaktuj się z nami. Chętnie zajmiemy się dla Ciebie wykonaniem strony oraz sklepu firmowego. Pozdrawiamy, Gloo Agencja Interaktywna!

Potrzebujesz więcej informacji?