Baner pasja zaprowadzila nas tutaj

30 października, 2017

Dlaczego nie jesteśmy najtańsi?

Po wykonaniu wstępnej wyceny, zdarza się, że nasi klienci są zdziwieni przedstawioną im ceną. Argumentują to faktem, że inne firmy oferują podobne usługi za mniejsze kwoty. Za każdym razem staraliśmy się zidentyfikować powód tych rozbieżności cenowych. Chcielibyśmy Wam je przedstawić, abyście w razie chęci skorzystania z naszych usług byli świadomi ich jakości.

Specyfika biznesu klienta.

Nasza firma przykłada ogromną wagę do dostosowania projektu do potrzeb inwestora. W zależności od przeznaczenia strony internetowej, sprzedawanych towarów, lub usług projekt musi być inny. Wyjątkowość świadczy o konkurencyjności. Dzięki niej strona będzie skuteczna przynosząc określone przez inwestora korzyści. Wiele firm nie uwzględnia w swoich wycenach powyższych czynników zaniżając koszty stworzenia witryny narażając inwestora na dodatkowe koszty i stres.

Oryginalna grafika.

Grafika to niezwykle ważny element strony internetowej. Dzięki niej jesteśmy w stanie wyeksponować najważniejsze jej elementy, a także ułatwić intuicyjność w poruszaniu się po witrynie. Nie każda firma zajmująca się web designem przykłada wagę do odpowiedniego dostosowania grafiki do potrzeb klienta. Korzystając z gotowych szablonów zmniejsza się koszty produkcji zmniejszając tym samym efektywność strony, bądź sklepu internetowego.

Jakość wykonania skryptu.

Profesjonalne wykonanie skryptu ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania i dalszego rozwoju strony, bądź sklepu internetowego. Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się funkcjonować dobrze. Problem może pojawić się dopiero w momencie prób modernizacji witryny. Zły skrypt uniemożliwia szybkie i łatwe wprowadzanie zmian. Coś, co powinno zostać wykonane w kilka godzin przeradza się w męczącą pracę na kilka dni. Pomimo zaniżonych kosztów początkowych, nieprofesjonalne wykonanie skryptu może wygenerować ogromne koszty w przyszłości. Kolejnym mankamentem jaki wprowadza złe wykonanie skryptu jest spowolnienie działania strony, lub sklepu internetowego. Obciąża on nadmiernie serwer przez co przesył informacji nie jest tak płynny jak być powinien. Warto więc zainwestować w odpowiednio wykonany skrypt, aby w przyszłości nie musieć borykać się z wieloma niepotrzebnymi problemami.

Kontrola jakości.

Każdy etap prac nad stroną, lub sklepem internetowym wymaga dokładnych testów i wewnętrznej kontroli jakości. Wiele konkurencyjnych firm zapomina, lub specjalnie pomija ten etap dla obniżenia kosztów wykonania projektu. Klient płaci więc mniej, otrzymując w zamian niesprawdzony i niepewny produkt, który w każdej chwili może ujawnić błędy. W ich następstwie użytkownicy, lub klienci mogą zniechęcić się do korzystania z naszych usług. Generuje to niepotrzebne straty, których można uniknąć, dzięki profesjonalnym testom. Warto pamiętać więc o wewnętrznych testach i zawsze brać je pod uwagę podczas rozważania droższej i lepszej jakościowo oferty.

Szczegółowe zaprezentowanie projektu.

Wymagania klienta powinny być najważniejsze dla każdej firmy wykonującej strony i sklepy internetowe. Część firm zajmujących się tym rodzajem usług zapomina o tym istotnym elemencie. Zdarza się, że inwestorowi przedstawia się jedynie ogólniki pomijając szczegóły działania poszczególnych funkcji witryny. Przez to wykonawca ma większe pole manewru. Ma możliwość stworzenia czegoś łatwiejszego, ale niekoniecznie lepszego. W takich przypadkach ostateczny obraz wykonanej strony rzadko pokrywa się z życzeniami płynącymi ze strony inwestora. Szczegółowe zaprezentowanie projektu daje więc pewność, że nasze pieniądze zostaną wykorzystane w odpowiedni sposób.

Uważamy, że sukces witryny można osiągnąć jedynie poprzez wynajęcie doświadczonych i wyposażonych w wiedzę specjalistów. Zaniżanie kosztów projektu musi wiązać się z niedokładnością i omijaniu niektórych etapów składających się na stworzenie efektywnej i sprawnie działającej strony, lub sklepu internetowego. Inwestor często nie docenia wagi dostosowania witryny do własnego biznesu. Jest to jednak bardzo istotne narzędzie handlowe. Najdrobniejsze elementy mogą decydować o wynikach w skali całej firmy.

Przesadnie zaniżone ceny powinny być więc przestrogą. Zanim zdecydujemy się na usługi niedoświadczonej, taniej firmy, przeanalizujmy konsekwencje i dodatkowe koszty, które mogą płynąć z takiego rozwiązania.

Potrzebujesz więcej informacji?