Cyberbezpieczenstwo na telefonie

13 kwietnia, 2018

Certyfikat SSL – znaczący wzrost popularność tego rozwiązania.

Certyfikat SSL to temat wielu ostatnich postów. Ta forma ochrony danych użytkowników stron internetowych i sklepów staje się coraz bardziej popularna. Z jednej strony wymuszają to liczne przeglądarki internetowe, które w bardzo widoczny sposób oznaczają strony nieposiadające protokołu HTTPS. Z drugiej strony witryny internetowe dostrzegają zagrożenie ze strony konkurencji. Jeśli konkurująca strona internetowa zadba o lepsze zabezpieczenia – wielu użytkowników skorzysta z ich usług. Sami konsumenci stali się więc przyczyną wzrostu popularności tego rozwiązania.

  • Moda na bezpieczeństwo.

Od pewnego czasu panuje moda na bezpieczeństwo w sieci. Jest to świetny trend, który ukrócił działanie wielu oszustów i niebezpiecznych stron, które działały tylko po to, aby wykradać i sprzedawać dane swoich użytkowników. Każdy nowoczesny i świadomy użytkownik internetu zdaje sobie sprawę z czyhających na niego zagrożeń. Każde dodatkowe zabezpieczenie jest dla niego dodatkowym argumentem przemawiającym za skorzystaniem z konkretnej witryny. Certyfikat SSL chroni najważniejsze dane podawane przez użytkowników w czasie rejestracji i logowania. Zapobiega to wielu problemom i pozwala na korzystanie ze sklepu internetowego z czystym sumieniem.

  • Certyfikat SSL gwarantem autentyczności.

Wspominałem o tym już przy okazji innego artykułu. Uważam jednak, że sprawa jest na tyle poważna i warta uwagi, że należy wspomnieć o niej również w przypadku tego tekstu. Tyczy się to zwłaszcza sklepów internetowych w których zdarzają się różnorakie oszustwa. Jednym z nich jest utworzenie domeny łudząco podobnej do tej oryginalnej. Przeciętny użytkownik może nie zwrócić na to uwagi, przez co otworzy drzwi do swoich pieniędzy i danych różnym oszustom. Tworzenie stron internetowych jest obecnie bardzo popularne, dlatego utworzenie bliźniaczo podobnego szablonu strony nie jest czymś nieosiągalnym. Na prawdę warto o tym pamiętać.

Jeśli zainteresował Was ten temat zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Znajdzie tam między innymi certyfikat SSL, czy tworzenie sklepów internetowych. Warto połączyć obie te usługi, by nasz sklep był chroniony już od pierwszego dnia jego działania.

Potrzebujesz więcej informacji?